štvrtok , 2 apríla 2020
Home / POLITIKA / MATOVÍČ a KOLLÁR sa musia ZBAVIŤ KALIŇÁKovho policajného prezidenta

MATOVÍČ a KOLLÁR sa musia ZBAVIŤ KALIŇÁKovho policajného prezidenta

“Ak sa nezbavia policajného prezidenta Lučanského, tak si pod sebou režú konár,” tvrdí bývalý vysoký policajný predstaviteľ a radí novým zvoleným zástupcom ľudu ako urobiť poriadok v policajnom zbore.

Prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA ako príspevok v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY v úplnom a necenzúrovanom znení odporúčania Jozefa Šáteka ako ich uverejnil na svojom FB profile:

“Po nástupe Dzirindovej vlády v novembri 1998 stála pred nami rovnaká úloha – radikálna výmena vedenia ministerstva a polície a operatívne začatie vyšetrovania najvypuklejších mečiarovsko-lexovských káuz. Vtedy nikto z nás, ktorí sme sa na tejto výmene podielali nezapochyboval o tom, že musí prísť k radikálnej a bezpardónovej výmene na všetkých rozhodujúcich funkciách ministerstva vnútra i policajného zboru. A pripomínam, že to bolo len po štyroch rokoch vládnutia (valcovania) Mečiarovej vlády a teraz to ide po 12 rokoch s ôsmymi nepretržitými rokmi vládnutia na ministerstve vnútra a v polícii pod straníckym vedením Smeru. V tejto situácii sa čo i len zamýšľať nad tým, či má pokračovať policajné vedenie na čele s Milanom Lučanským zahrávaním sa s budúcnosťou novej vlády založením nášlapnej míny nevídaného deštrukčného účinku a (alebo) politickým diletantizmom.

Samotný Milan Lučanský je bezosporu nominantom Smeru reprezentovaným R. Kaliňákom, ktorý z neho urobil najprv I. viceprezidenta PZ, potom v roku 2016 po politických „dohodách“ a potrebe postúpiť funkciu I. viceprezidenta pre Málika, nominanta Dankovej strany SNS a túto škatulu tiež ako nominanta SNS (ktorú M. Lučanský prijal) posunuli na inšpekciu ministerstva vnútra, aby sa po výmene ministrov opäť cez Kaliňákovu sukňu Sakovú prešupla škatula menom M. Lučanský na post policajného prezidenta, ktorého tam s veľkou pompou zabetónovali zmenou nič nehovoriaceho zákona o „novom“ systéme jeho výberu a menovania. Ten, kto sa dostal do vyššej policajnej funkcie v čase ministra Kaliňáka či Sakovej nemá žiadne morálne oprávnenie v nej ostávať, keďže sa v pravý čas nepostavil nezákonnostiam čelom.

Pre budúcnosť prípadného pokračovania v beztrestnosti určitých osôb či už na bývalých politických funkciách, či z prostredia polície, prokuratúry a silných oligarchických zoskupení či tzv. veľkopodnikateľov je jednou z kľúčových pozícií práve pozícia policajného prezidenta. Z tohto pohľadu s výmenou tejto osoby na danej funkcii nemôže nikto hazardovať prípadným jeho ponechaním, ale tohto bez zbytočných debatných krúžkov je treba požiadať o podanie demisie a v prípade jej odmietnutia na základe vykonaného vyšetrovania tvrdení bývalého I. viceprezidenta Málika požiadať NBÚ SR o preskúmanie osvedčenia pre M. Lučanského na stupeň utajenia prísne tajné s predpokladom jeho odvolania.

Ten, kto vehementne presadzuje jeho ďalšie zabetónovanie v tejto pozícii poukazovaním na terajšie „výborné výsledky“ je buď politicky naivný alebo sa pokúša podať pomocnú ruku ohrozeným skupinám páchateľov, aby si udržali štatút beztrestných (trestne nestíhateľných), pravdaže v obchode „niečo za niečo“.

Pri tých výborných výsledkov „novej“ polície pod vedením M. Lučanského je treba sa pýtať, prečo už nie sú vyšetrovaní a trestne stíhaní policajti a vyšetrovatelia, ktorí sa podielali na vyšetrovaní prípadoch s podozrivým Bašternákom, Kočnerom, pošk. Robertom Čížom (Glance House), prokurátorom Špirkom (jeho trestné stíhanie ale aj daňový prípad „strapatého a Robka“), prečo už nie sú stíhaní ďalší policajti v súvislosti so zneužitím informačných databáz na vyhotovenie vzťahových pavúkov na najmenej 30 novinárov, prokurátorov a iných osôb a na ich nezákonnom sledovaní a vyhotovovaní obrazových záznamov, prečo už nie je stíhaný Dobroslav Trnka, podozriví vo veci Tipos – Lemikon, mýtneho systému, podozriví, ktorí sa podielali na nezákonnom vyšetrovaní a trestnoprávnom šikanovaní poslanca Matoviča, Naďa, prečo už nie sú stíhaní …”

“Tak ako M. Lučanský a jeho viceprezidenti, tak nemôžu ostať vo svojej funkcii ani šéf inšpekcie nosiaci čiapku „mafia“, ani šéf NAKA, a iní …, pričom je treba okamžite pripraviť a prijať organizačné opatrenia na zmenu súčasného katastrofálneho tzv. modelu regionálnej organizácie a riadenia útvarov NAKA a tieto zmeniť do líniovej formy, aby sa im vrátila aspoň časť efektívnosti, začo už nesie plnú zodpovednosť policajné vedenie na čele s M. Lučanským a Zurianom.

Pokiaľ si nové politické vedenie krajiny aj ich odborné tímy predstavujú, že zločiny spáchané za 12 rokov vlády Smeru budú môcť vyšetrovať zložky NAKA s tým personálnym obsadením v akom sú doteraz, s tým „informačným systémom“ ako je doteraz, tak si pod sebou režú konár.”

Šátek sa pri svojích odporúčaniach viac krát zmienil o osobe bývalého policajného viceprezidenta Málika. Písali sme o ňom TU 
Ďakujeme Jozefovi za TIP.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKAhonorujeme v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo jeDENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

spracred.

Zdroj:TU a TU 

Poznámka

V rámci našej rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY uverejňujeme aj články, blogy, komentáre a prispevky (alebo aj len ich časti) autorov/autoriek, ktorí vyjadrili akýmkoľvek právne relavantným spôsobom súhlas, prípadne aj nevyjadrili nesúhlass ich zverejnením na webportále  www.dennikpolitika.sk  v sekcii TU

Články, komentáre a prispevky autorov uverejnené v sekcii TU môžu ale aj nemusia zodpovedať názorom redaktorov/redaktoriek redakcie DENNÍKa POLITIKA ale považujeme ich za svojím spôsobom niečím zaujímavé a striktne sa riadime filozófiou, na základe ktorej webportál DENNÍK POLITIKA vznikol.

Na záver: 

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Kontinuálne hľadáme novinárov/spolupracovníkov schopných pracovať rýchlo a efektívne v období dnešnej rýchlej, modernej doby, vedia rôzne témy kombinatorický spájať s „politikou, resp. politikmi“ a najmä sú ochotní a odhodlaní korektne, vecne a objektívne komunikovať s POLITIKMI a ísť POLITIKOM/POLITIČKÁM NA TELO a až POD KOŽU.

V prípade záujmu o spoluprácu pošlite životopis a motivačný list na e-mail: redakcia@dennikpolitika.sk pod značkou: redaktor/spolupracovnik

Osobnostné predpoklady a zručnosti

– prax v printových alebo online médiách na podobnej pozícii je vítaná
– znalosti v
oblasti medicíny, zdravia, duchovného života a dobrá orientácia v dianí na politickej scéne sú nevyhnutné
– výborná znalosť slovenského jazyka a štylistiky
– minimálna komunikatívna znalosť anglického jazyka
– kreativita, flexibilita
– 
nestrannosť a objektivita
– komunikatívnosť
– samostatnosť
– schopnosť pracovať v časovom strese

Odmeňovanie:

Všetci naši redaktori/spolupracovníci pracujú pre dobrú vec zatiaľ na dobroveľnej báze bez nároku na honorár. V pripade, že sa podarí autorovi naozaj exkluzívny članok, ktorý má čitanost viac ako 20 000, vtedy môžu byť na základe rozhodnutia HLAVNÉHO PARTNERA honorovaní v zmysle vzájomnej dohody.

Redaktori a spolupracovníci zároveň môžu byť tiež ad hoc odmeňovaní špeciálnymi darmi v závislosti od okolností a dohôd s bártrovými partnermi DENNÍKA POLITIKA, napríklad formou KOŠICKÝCH DUKÁTOV a inými benefitmi (napr. poukážkami na športové potreby a podujatia, umelecké podujatia, stravovacími poukážkami, cestovnými poukážkami a pod.).

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

 

v prípade, ak autor/autorka, vyjadrí nesúhlas na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk   s TU uverejneným  jeho/jej článkom, komentárom, prispevkom (alebo aj len ich časti), ten bude bez zbytočného odkladu od obdržania takejto žiadosti odstránený.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Chránime si imunitu súkromia?

Pokiaľ som dobre informovaný, bude platiť zákon, ktorý umožní štátu narábať s informáciami, ktoré sú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *