piatok , 10 apríla 2020
Home / POLITIKA / ŠOK: Prizná sa MAZÚREK k užívaniu ANABOLÍK ? DROGY priznal TRUBAN a ospravedlnil sa

ŠOK: Prizná sa MAZÚREK k užívaniu ANABOLÍK ? DROGY priznal TRUBAN a ospravedlnil sa

Na hlavu kotlebovca Miňa Mazúreka sa zniesli naozaj šokujúce obvinenia. Na sociálnych sieťach sa začali šíriť obvinenia, že exposlanec má užívať drogy, presnejšie anabolické stereoidy.

Jeden z mnohých príspevkov zo sociálnej siete FB obviňujúci kotlebovho exposlanca z užívania  anabolických stereoidov prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA ako príspevok v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY v úplnom a necenzúrovanom znení:

Škodlivé účinky steroidov ako ich opisuje odborná literatúra sú aj:

Poškodenie pokožky

Mazové žľazy, ktoré vylučujú maz sa u mužov a žien aktivujú vplyvom androgénov. Najaktívnejšie sú na tvári, krku, ramenách, hornej časti chrbta a na hrudníku. Keď sa tieto žľazy upchajú a zapália vznikne akné, ktoré je aj sprievodným javom v období puberty. Vplyvom steroidov dochádza k zvýšenému masteniu pokožky a tým dochádza vo zväčšenej miere k upchatiu pórov a zápalom. Pokožka sa stáva drsnejšou, pórovitou a vznikajú rozsiahle trhliny a jazvy. Vznik akné je zväčša prvým sprievodným javom pri užívaní steroidov. Vplyvom zväčšenia svalu dochádza k vzniku trhlín, ktoré sú spôsobené nadmerným zaťažením svalstva, ktoré nemá požadovanú tvrdosť. Samozrejme, že rozsah poškodenia je závislí od pruhu a dĺžky zneužívania anabolicko-anrogénnych prostriedkov. Pri korigovaní nežiadúcich účinkov mnohí hriešnici používajú rôzne masti, ktoré majú antibakteriálny účinok a pôsobia ako antibiotiká. Jednou z možností ako znížiť účinky na pokožku a stým súvisiaci vznik akné je aj pravidelné slnenie prípadne návšteva solária.

Psychické zmeny

Medzi hlavné vedľajšie účinky na psychiku patrí zvýšená agresivita, ktorá prerastá až do nekontrolovateľných reakcií. Charakteristické sú situácie „výbuchu“ u týchto športovcov. Zvýšená agresivita pomáha predovšetkým pri tréningu, kde pôsobí pri zvyšovaní tréningového nasadenia. Dopingový hriešnici sú nervózny, netrpezlivý čo sa prejaví pri komunikácií s nimi. Rýchle zmeny nálady sú spôsobené nadmerným množstvom estrogénov. Psychické traumy sa zvyšujú v období vysadenia steroidov, kedy sa zmenšuje objem svalstva čo taktiež negatívne pôsobí na psychiku každého dopingového hriešnika.

Viac aj TU

Šéf progresívcov Truban priznal užívanie drog a ospravedlnil sa za svoje činy v mladosti. Viac vo videu

Prizná užívanie anabolických steroidov aj Mazúrek alebo to poprie a bude žalovať americkú sociálnu sieť FB za šírenie lživých informácii o jeho osobe?

Negatívne účinky anabolík

 • oslabenie imunitného systému;
 • poškodenie pečene;
 • poškodenie obličiek a kardiovaskulárneho systému.

Špecifické negatívne účinky, ktoré sa môžu objaviť u mužov, sú:

 • gynekomastia (tvorba prsného tkaniva ženského typu);
 • megatívny vplyv na činnosť prostaty;
 • neplodnosť;
 • výskyt akné a kožných chorôb;
 • vypadávanie vlasov, plešatosť;
 • rozvoj dedičných chorôb;
 • ochudobnenie rastu chrupaviek a kostí;
 • psychické problémy, agresivita.

“Mazúrek aj Truban sa stanú už v marci poslancami slovenského parlamentu. Kým Truban užívanie drog v súčasnosti vyvrátil, u iných osôb je otázka užívania návykových látok naozaj otvorená,” uviedol pre DENNÍK POLITIKA odborník na túto problematiku.

“Vyvstáva tak otázka, či je správne, aby užívatelia navykových látok mohli rozhodovať o zákonoch?,” pýta sa na záver odborník.

Čitateľom DENNÍKa POLITIKA prinesieme viac informácii po vyjadrení dotknutých osôb na túto problematiku.

Ďakujeme Danielovi za TIP.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU a TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zosadí “pomštíííchtivec” Heger svojho “učiteľa” Matoviča z trónu?

Nášmu indivíduu sediacom v premiérskom kresle vyrastá silná konkurencia. Ďalší kydač na predchádzajúcu vládu a …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *