nedeľa , 12 júla 2020
Home / POLITIKA / Oklamala aj SÚDNU RADU? Zlyhala SIS, zlyhal NBÚ ?

Oklamala aj SÚDNU RADU? Zlyhala SIS, zlyhal NBÚ ?

Zlyhanie inštitúcií, ktoré mali dohliadať na ochranu zákonov a ústavnosti v Slovenskej republike ďalej a ďalej potvrdzuje vývoj kauzy Kočner. Obludné prepojenia kočnerových vzťahov v mnohých ohľadoch pripomínajú, že pašalík na slovenský spôsob nefungoval len za čias Vladimíra Mečiara ale aj za vlád strany Smer a to bez ohľadu na to, že Slovensko bolo a ešte stále je členom EÚ.
Zlyhala Európska únia, keď pripustila, aby v jej členskom štáte existovalo územie,  kde niekto neobmedzene, ľubovoľne vládne? Zlyhala EÚ, že v srdci Európy vznikol slovenský pašalík?
Kto vlastne zlyhal v Slovenskej republike? Premiér Pellegrini sa vyjadril, že “Je normálne, ak sme sa ako spoločnosť dopustili aj zlyhani.” Písali sme o tom TU  – video
Skrátená verzia tohto článku je TU – kliknite
Hrôzostrašná kauza Kočner a spol. a najmä jej časť týkajúca sa zavraždenia nášho kolegu novinára Jána Kuciaka naplno odhalila, že v štáte nezlyhali len politickí vládni predstavitelia ale aj úradníci, ktorí by mali byť nestranní a mali by nezávislí bez ohľadu na to, kto je pri moci.
Títo úradníci mali dohliadať na fungovanie štátu.
Fotografie z posledných dní, kde po boku premiéra Pellegriniho sa v kroji zjavuje sudkyňa a zároveň štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky Monika Jankovská potvrdzujú, že k zlyhaniam komptentných orgánov naozaj došlo.
O kroji a Slovenske sme písali  TU

 

Pozrime sa bližšie na zúbok, kto mal tak blízko k premiérovi Pellegrinimu aj päť mesiacov po vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ako ukazujú fotografie?

Tou hanblivou ženou v kroji na fotkách je sudkyňa Jankovská a v čase podujatia Deň kroja v roku 2018 vo funkcii štátnej tajomníčky ministertva spravodlivosti Slovenskej republiky. Menovaná bola preverovaná Národným bezpečnostným úradom a získala previerku NBÚ.

Ako mohla štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti SR, ktorá sa vyjadrovala takto: “….ju sama zajebem. Sľúbila to viackrát. Ja som z nej urobila to čo je a prišiel čas splniť dlh!!!!!”

získať bezpečnostnú previerku NBU? 

Písali sme o tom TU

Ako mohla byť  táto osoba v pozícii štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti SR byť tak  v blízkosti expremiéra Fica? Písali sme o tom TU

Ako mohla táto osoba v pozícii štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti SR byť v blízkosti premiéra Pellegriniho?

Žena v kroji totiž nie ako obyčajná žena z ulice v slovenskom kroji ale ide štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti (v hierarchii ide druhá osoba hneď za ministrom), kde Ministerstvo spravodlivosti SR je ústredným orgánom štátnej správy pre súdy a väzenstvo. V rozsahu a spôsobom ustanoveným zákonom vykonáva správu súdov v oblasti personálnej, finančnej, organizačnej a ekonomickej,  a plní ďalšie úlohy podľa zákona a pripravuje právnu úpravu v oblasti ústavného práva, trestného práva, občianskeho práva, obchodného práva, rodinného práva, konkurzného práva a medzinárodného práva súkromného.

KTO ZLYHAL ?

 

Upozornenie: Nahrávka čítanie prepisov správ medzi mafiánom Marianom Kočnerom a niekdajšou štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti sudkyňou Monikou Jankovskou. Prepisy číta prokurátor Ján Šanta na Špecializovanom trestnom súde v kauze obžaloby na Mariana Kočnera a Pavla Ruska pre falšovanie zmeniek televízie Markíza. Čítanie potvrdzuje doteraz zverejnené prepisy, z ktorých vyplýva podozrenie, že Jankovská pre Kočnera ovplyvňovala (civilné) súdne konanie o preplatenie jednej zo štyroch údajne falošných zmeniek v hodnote 8,3 milióna eur. O tejto zmenke rozhodovala sudkyňa Okresného súdu Bratislava V. Zuzana Maruniaková, ktorú v komunikácii volajú „Zuzana“ alebo „Zuza“. Upozornenie: Nahrávka obsahuje vulgarizmy.

M. Jankovská mala prísť o bezpečnostnú previerku NBÚ ako uvádza exprezident Kiska

A úplne na záver:

Zvukový záznam zo zasadnutia Súdnej rady dňa 26. novembra 2019.

 

Zvukový záznam zo zasadnutia Súdnej rady dňa 25. marca 2019.

Vec štátnej tajomníčky JUDr. Jankovskej sa začala preberať v 35:45 minúte a člen súdnej rady Mgr. Kolek sa sudkyne Jankovskej v 37:45 minúte spýtal:Máte prerušený výkon funkcie sudcu, či mienite to prerušenie skončiť, či mienite znovu vykonávať funkciu sudcu?”

Odpoveď M. Jankovskej v čase 38:03: ÁNO

Kedy plánovala M. Jankovská nastúpiť do výkonu funkcie sudcu? 

Vytvorenie a obsadenie miesta na Krajskom súde bolo urgentné. Ako je zdokumentované nižšie v žiadosti JUDr. Jankovskej o preloženie z Trenčína do Bratislavy. 

Vec štátnej tajomníčky JUDr. Jankovskej sa začala preberať v 35:45 minúte zasadnutia a člen súdnej rady Mgr. Kolek sa sudkyne Jankovskej v 37:45 minúte spýtal: “Máte prerušený výkon funkcie sudcu, či mienite to prerušenie skončiť, či mienite znovu vykonávať funkciu sudcu?”

Odpoveď M. Jankovskej v čase 38:03: ÁNO

Kedy plánovala M. Jankovská nastúpiť do výkonu funkcie sudcu? 

Monika Jankovská nástúpila na súd až v septembri 2019 /tzn. po takmer 6tich mesiacoch/ a aj to až po tom, čo sa prevalila v médiách naplno kauza tzv. Kočnerových zmeniek.

Ako uvádza portál pluska TU Jankovská nastúpila na Krajský súd v Bratislave skôr, ako sa čakalo. Podľa zákona totiž mala počkať 60 dní, kým si oblečie talár. Jankovská si však čakanie skrátila na mesiac. Do práce sa však nezavŕtala, Jankovská išla rovno na PNku. “K JUDr. M. Jankovskej uvádzame, že je na PN od 28. 09. 2019. Doručené „Potvrdenie o dočasnej PN“ neobsahuje uvedenie dôvodov práceneschopnosti,“ reagoval hovorca Krajského súdu Pavol Adamčiak.

M. Jankovská je údajne stále práceneschopná a tento stav tak pretrváva už takmer pol roka.

Klamala JUDr. Jankovská, keď tvrdila, že “po dohode s predsedom krajského súdu a samozrejme ministrom spravodlivosti a premiérom nastúpi do výkonu funkcie sudcu, za dodržania lehôt uvedených v zákone?”

DENNÍK POLITIKA sa bude kompetentné subjekty pýtať, “kedy M. Jankovská požiadala o nastúpenie do výkonu funkcie sudcu?” a našich čitateľov o tom budeme informovať.

Monika Jankovská totiž až 3. septembra 2019 oznámila, že sa vzdáva funkcie štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti a zároveň oznámila aj rôzne iné skutočnosti vo videu.

Video odporúčame si pozrieť celé v retrospektíve so zameraním na odpoveď M. Jankovskej dňa 3. septembra 2019 na otázku novinárky – 11:11 min. záznamu videa v kontexte jej vyjadrení pred Súdnou radou dňa 25. marca 2019 – zvukový záznam v 38:03 minúte.

Dôležité porovnanie dvoch oficiálnych verejných vyjadrení M.Jankovskej. 

M. Jankovská doslova dňa 2.9.2019 povedala: “Vzdávam sa funkcie štátnej tajomníčky pod tlakom, ktorý je vyvíjaný na moju rodinu. Keby tento tlak nebol vyvíjaný na moju rodinu, tak sa funkcie nevzdám.”

 

Peter Pellegrini vyhlásil 3.9.2019: “Opakujem, že v prípade, že by som disponoval konkrétnejšími a detailnejšími informáciami, ktoré postačujú na vyvodenie politickej zodpovednosti, urobil by som to bezodkladne, tak ako som prisľúbil slovenskej verejnosti.”

Ak samotný premiér vyhlási, že nevie, že jeho štátna tajomníčka koná ako koná, tak niekde sa asi stala chyba.

KTO ZLYHAL v tomto štáte?

SIS?

NBÚ?

POLÍCIA?

MONIKA?

MARIÁN?

KTO?

 

Skončí všetko to SVINSTVO ako povedala Monika Jankovská konštatovaním premiéra, že “Je normálne, ak sme sa ako spoločnosť dopustili aj zlyhani.”

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKAhonorujeme v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR článkyčiastkou od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred. a Marian Zaboj v spolupráci s advokátskou kanceláriou JUDr. Vladimíra Gurtlera

Zdroj: TU a TU

Poznámka:

V rámci našej rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY uverejňujeme aj články, blogy, komentáre a prispevky (alebo aj len ich časti) autorov/autoriek, ktorí vyjadrili akýmkoľvek právne relavantným spôsobom súhlas, prípadne aj nevyjadrili nesúhlass ich zverejnením na webportále  www.dennikpolitika.sk  v sekcii TU

Články, komentáre a prispevky autorov uverejnené v sekcii TU môžu ale aj nemusia zodpovedať názorom redaktorov/redaktoriek redakcie DENNÍKa POLITIKA ale považujeme ich za svojím spôsobom niečím zaujímavé a striktne sa riadime filozófiou, na základe ktorej webportál DENNÍK POLITIKA vznikol.

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje postoje inej osoby, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok kritizovanej/dotknutej osobe. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane, častokrát uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Mimoriadne zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

Na záver: 

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Kontinuálne hľadáme novinárov/spolupracovníkov schopných pracovať rýchlo a efektívne v období dnešnej rýchlej, modernej doby, vedia rôzne témy kombinatorický spájať s „politikou, resp. politikmi“ a najmä sú ochotní a odhodlaní korektne, vecne a objektívne komunikovať s POLITIKMI a ísť POLITIKOM/POLITIČKÁM NA TELO a až POD KOŽU.

V prípade záujmu o spoluprácu pošlite životopis a motivačný list na e-mail: redakcia@dennikpolitika.sk pod značkou: redaktor/spolupracovnik

Osobnostné predpoklady a zručnosti

– prax v printových alebo online médiách na podobnej pozícii je vítaná
– znalosti v
oblasti medicíny, zdravia, duchovného života
a dobrá orientácia v dianí na politickej scéne sú nevyhnutné
– výborná znalosť slovenského jazyka a štylistiky
– minimálna komunikatívna znalosť anglického jazyka
– kreativita, flexibilita
– 
nestrannosť a objektivita
– komunikatívnosť
– samostatnosť
– schopnosť pracovať v časovom strese

Odmeňovanie:

Všetci naši redaktori/spolupracovníci pracujú pre dobrú vec zatiaľ na dobroveľnej báze bez nároku na honorár. V pripade, že sa podarí autorovi naozaj exkluzívny članok, ktorý má čitanost viac ako 20 000, vtedy môžu byť na základe rozhodnutia HLAVNÉHO PARTNERA honorovaní v zmysle vzájomnej dohody.

Redaktori a spolupracovníci zároveň môžu byť tiež ad hoc odmeňovaní špeciálnymi darmi v závislosti od okolností a dohôd s bártrovými partnermi DENNÍKA POLITIKA, napríklad formou KOŠICKÝCH DUKÁTOV a inými benefitmi (napr. poukážkami na športové potreby a podujatia, umelecké podujatia, stravovacími poukážkami, cestovnými poukážkami a pod.).

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

 

v prípade, ak autor/autorka, vyjadrí nesúhlas na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk   s TU uverejneným  jeho/jej článkom, komentárom, prispevkom (alebo aj len ich časti), ten bude bez zbytočného odkladu od obdržania takejto žiadosti odstránený.

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

FICO: Prečo odo mňa očakávate STATOČNOSŤ? Kičura nemá sedieť vo väzbe

“Neexistujú žiadne dôvody na to, aby tento človek sedel vo väzbe,” vyhlásil expremiér Fico vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *