streda , 21 októbra 2020
Home / POLITIKA / HLINA natvrdo: KOTLEBA je ZBABELEC a HLUPÁČIK

HLINA natvrdo: KOTLEBA je ZBABELEC a HLUPÁČIK

Šéf KDH dnes ostro zaútočil na šéfa kotlebovcov Mariána Kotlebu. Hlina vo svojom statuse tvrdí, že: “Hrdina” Kotleba mal ísť so mnou do diskusie. Najskôr jeden termín preložil, druhý termín /3.2./ záväzne potvrdil.

“Dnes mi však prišla informácia z redakcie, že termín zrušil,” uvádza Hlina. Redakcia sa snaží získať aj stanovisko protistrany tohto politického sporu.

Prinášame status Alojza Hlinu čitateľom DENNÍKa POLITIKA ako príspevok v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY v úplnom a necenzúrovanom znení

Spor medz A. Hlinom a M. Kotlebom sa vyostruje najmä od povästnej relácie o 5 minút 12. Krátky zostrih sporu týchto dvoch politikov.

 

Na margo sporov Trubanovcov a Kotlebovcov na námestiach s avyjadril aj známy novinár Lovašš takto:

“Extrémisti”

Hystéria, ktorú do najvyšších obrátok rozkrúcajú už niekoľko dní progresívci vo vzťahu k ĽSNS je nebezpečná, krátkozraká a v ich podaní, čo do formy, tiež nedôveryhodná. Mesiac pred voľbami je to doslova vabank, ktorý sa môže nakoniec obrátiť proti nim tým, že zostanú pred bránami parlamentu.

Pokiaľ je ich najkomunikovateľnejšou volebnou témou Marián Kotleba, zrejme si asi nič iné ani nezaslúžia. Lebo chodiť ako malé deti provokovať na mítingy politickej konkurencie je smutné. Určite však ľahšie ako poraziť Kotlebu vo voľbách.

O to viac ma potešilo dnešné vyjadrenie bývalej premiérky, prof. Ivety Radičovej. Odporúčam ho prečítať všetkým, ktorí si myslia, že Mariána Kotlebu môžu poraziť na námestiach.

Extrémizmus sa da v demokracii poraziť jediným spôsobom. Vo voľbách. Obyčajne sa to podarí politikom, ktorí na extrémizmus neodpovedajú extrémizmom.

“Stratégia stavania ĽSNS na okraj už dávno neplatí a skončila sa víťazstvom Mariana Kotlebu v župných voľbách, jeho prezidentskou kandidatúrou a pozíciou parlamentnej politickej strany. Spoločné hlasovania za vládne zákony v NR SR, rozhodnutie Najvyššieho súdu legálne zaradili ĽSNS medzi strany parlamentnej demokracie. Stratégia ignorovať ĽSNS nebola nikdy reálna a ani sa nikdy de facto nediala. Navyše je tu svet sprostredkovanej verejnosti na sociálnych sieťach a on-line médiá či vysielače. Vyjadrenie pani prezidentky o rokovaní s ĽSNS po voľbách je právne čisté a politicky neutrálne, ale politika nie je hodnotovo neutrálna. Preto je jej vyjadrenie možné interpretovať nielen ako mobilizujúce pre ľudí, ktorí zvažujú, či pôjdu voliť, ale minimálne rovnako mobilizujúce aj pre váhajúcich voličov ĽSNS. Hodnotové vymedzenie je v našej politickej situácii nielen žiaduce, ale nevyhnutné.”

Ďakujeme Alojzovi za TIP.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU a TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegriniho Hlas-SD predbehol Matovičovo OĽaNO, do parlamentu by išli aj progresívci a KDH

Do parlamentu by sa dostalo osem strán.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *