utorok , 26 mája 2020
Home / POLITIKA / DANKO KOČNERovej VOLAVKE: Konečne budete MOJA

DANKO KOČNERovej VOLAVKE: Konečne budete MOJA

Šokujúce informácie prináša medzinárodná sieť investigatívnych novinárov Organized Crime and Corruption Reporting Project (OCCRP.org) v súvislosti s  vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Denník SME, ktorý priamo preberá informácie z OCCRP.org okrem iného píše aj:

“Pre Zsuzsovú bol Danko len jeden z desiatok vplyvných ľudí, od ktorých sa snažila získať kompromitujúce správy, fotografie, či videá. Stretnutiam sa vo väčšine prípadov vyhýbala, aj keď ich svojim obetiam sľubovala. Vždy si nakoniec našla nejakú výhovorku, prečo neprísť.

Neposielala im svoje reálne fotografie, ale fotky menej známych ruských modeliek, ktoré mala uložené vo svojom notebooku aj s popisom, ako sú oblečené.

S Kočnerom to volali pasenie oviec a Zsuzsová za získanie kompromitujúceho materiálu dostávala od Kočnera odmenu. Tá sa odvíjala od toho, do akej kategórie oviec Kočner danú osobu zaradil.

Za ovce I. kategórie mali stanovenú cenu 30-tisíc eur a za ovcu II. kategórie odmenu vo výške 10-tisíc eur.

Zsuzsová si uvedomoval, že ľudí nebaví si s ňou len písať a ak niekoľkokrát za sebou zruší stretnutie, prestávajú jej veriť.

„Lenže na stretkách musím byť naozaj top a musím ísť za nimi tam, kde sa cítia oni v bezpečí a nič z toho si ja teraz dovoliť nemôžem. Takže, ak to chceš mať urobené dobre, musíš mi v tom pomôcť. Potrebujem sa z niečoho menšími úpravami dať do top formy a potom mesačne k mojim 700 budem potrebovať už len na benzín, lebo z tých mojich keď budem za nimi chodiť, zostane mi vieš čo,“ písala mu v máji 2013.

Kočner jej podľa komunikácie, ktorú mala Zsuzsová v telefóne naozaj posielal peniaze, za ktoré si nechala upraviť vlasy a prsia.

Neskôr sa podľa polície snažila Zsuzsová zabezpečiť na území Maďarska byt alebo dom, kde by sa s týmito mužmi stretávala, a kam by Marián Kočner nainštaloval nahrávacie zariadenie. K tomu však už zrejme nedošlo.”

Viac si čitatelia DENNÍKa POLITIKA môžu prečítať ako príspevok v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY v úplnom a necenzúrovanom znení na denníku SME

Predmetné nahrávky predsedu parlamentu SR s obvinenou z vraždy.

Ďakujeme Štefanovi za TIP.
Aktualizované

Načasovanie zverejnenia nahrávky novinami SME počas pobytu A. Danka v portugalskej Fatime je naozaj prekvapivé. Píšeme o tom TU

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Korona inšpirácie

Čím viac informácií je dostupných o koronavíruse, tak si nie som istý, že má svet …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *