pondelok , 21 septembra 2020
Home / POLITIKA / VIEME PRVÍ: ĎALŠÍ pokus ROZPUSTÍŤ KOTLEbovcov. Uspeje ČIŽNÁR na druhý POKUS?

VIEME PRVÍ: ĎALŠÍ pokus ROZPUSTÍŤ KOTLEbovcov. Uspeje ČIŽNÁR na druhý POKUS?

Generálna prokuratúra SR (GP SR) prijala oba podnety strany Hlas pravice, týkajúce sa strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).

Ide o podnet na podanie žalobného návrhu na zrušenie tejto politickej strany, ako aj o podnet na prešetrenie prejavov sympatií členov ĽSNS k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Informuje o tom web portál TU a prinášame to čitateľom DENNÍKa POLITIKA ako príspevok v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY v úplnom a necenzúrovanom znení: 

Prvý podnet bol Úradom špeciálnej prokuratúry GP SR odstúpený na ďalšie konanie generálnemu prokurátorovi, ktorý je zo zákona príslušný podať žalobu na zrušenie politickej strany. „Tento krok vítame a očakávame, že generálny prokurátor v čo najkratšom čase podá návrh na rozpustenie ĽSNS,“ hovorí predseda Hlasu pravice Ondrej Matej.

Nová žaloba by mohla uspieť

Tento návrh by už mohol byť, na rozdiel od predchádzajúceho, ktorý Najvyšší súd SR zamietol, úspešný. Dôvodom sú  nové skutočnosti, ktoré sa v prípade ĽSNS objavili. V prvom rade ide o právoplatné odsúdenie poslanca tejto strany Milana Mazureka za prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia a podnecovanie rasovej nenávisti, kvôli čomu prišiel aj o poslanecký mandát.

Pritom práve fakt, či niektorý z členov strany bol alebo nebol odsúdený za podobný trestný čin, posudzoval Najvyšší súd SR pri rozhodovaní o zrušení tejto strany. V danom čase však bolo v tejto veci vedené iba trestné stíhanie, no Najvyšší súd na tento fakt neprihliadal z dôvodu zachovania princípu prezumpcie neviny. „To sa odsúdením Milana Mazureka zmenilo. Očakávame teda, že nový podnet generálneho prokurátora na zrušenie ĽSNS by už mohol Najvyšší súd odobriť,“ hovorí Ondrej Matej.

        Loading…    

           

 

Heilovaním sa bude zaoberať NAKA

Predmetom druhého podania, ktoré Hlas pravice v súvislosti s ĽSNS na generálnu prokuratúru podal,  sú bilbordy Milana Špánika, nezaradeného poslanca parlamentu. Na nich vyhlasuje: Vystúpil som z ĽSNS, pretože heilovať ja nebudem. To vytvára podozrenie, že v Kotlebovej strane dochádzalo, alebo ešte dochádza k prejavom sympatií k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd.

„Prokurátor toto podozrenie z trestného činu odovzdal na vybavenie Národnej kriminálnej agentúre. Očakávame preto, že tá vykoná všetky potrebné úkony na zdokumentovanie a preukázanie toho, či v ĽSNS došlo k naplneniu skutkovej podstaty extrémistického trestného činu, (§422 Trestného zákona)“ hovorí člen predsedníctva Hlasu pravice JUDr. Jaroslav Málek.

Predstavitelia Hlasu pravice zároveň očakávajú, že oba podnety nebudú v následnom konaní zamietnuté pod koberec. „Sme presvedčení, že voči ĽSNS je potrebné prijať jasné právne kroky. Politické vyhlásenia v televíznych diskusiách, či slogany na bilbordoch nestačia. Preto sme namiesto slov pristúpili k činom,“ dodáva Ondrej Matej.

Ku Kotlebovcom sa stále vyjadruje aj A. Hlina:

a pridáva predseda kresťanských demokratov na svojom FB profile aj FOTKU

Stranu ĽSNS NS SR nezrušil v roku 2019. Písali sme o tom aj TU

Ďakujeme Ondrejovi za TIP.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU a TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia zadržala v Krompachoch nebezpečného Afričana, pri zatýkaní použil ženu ako živý štít (foto)

Na muža sú vydané dva európske zatýkacie rozkazy.

Jeden komentár

  1. Však len to skúste a uvidíte ,čo sa stane!! Aj Štúra sa snažili dať dole kvôli jeho snahám o zalozenie Slovenskej republiky ,jazyka a pod….aj keby som sám mal byť na ulici ,urobím taký bordel s vami pseudoliberalnymi fašistami ,že sa o Tom bude rozprávať ešte ďalších 50 rokov!! Prežili sme si diktatúru v komunizme ,falošné správy a médiá a nedopustime žiadnu diktatúru a falošné správy a utocenie na ľudí,ktorí chcú zmenu!!! len to urobte a konečne spustíte to ,vo sa malo spustiť už dávno!!! Pozatvárať vás všetkých zvrátených fašistov ,ktorí sa hrajú na veľkých liberálov!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *