streda , 26 februára 2020
Home / POLITIKA / POLICAJNÝ exRIADITEĽ: Skončí exgenerálny PROKURÁTOR Trnka ako advokát VALKO?

POLICAJNÝ exRIADITEĽ: Skončí exgenerálny PROKURÁTOR Trnka ako advokát VALKO?

Mimoriadne zaujímavú analýzu prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA ako príspevok v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY v úplnom a necenzúrovanom znení nižšie.

Analýzu (úvahu) s názvom: Skončí Dobroslav Trnka ako Ernest Valko?, publikoval na webe TU Jozef Šátek, bývalý riaditeľ Odboru vyšetrovania obzvlášť závažnej trestnej činnosti už na začiatku decembra 2019, na základe včerajšieho TIPU nášho čitateľa ju však uverejňujeme až dnes.

Strhne sa lavína a prokuratúru čaká “peklo“, a nielen prokuratúru.

Racionálne uvažujúci človek musí vedieť, že Dobroslav Trnka predstavoval v organizme prokuratúry jej hlavu, ktorá bola a je pospájaná s jej jednotlivými článkami. A ako každá hlava aj tá Trnkova má tú dobrú ale niekedy aj tú zlú vlastnosť, že si pamätá. Pamätá si s kým, kedy, kde a čo prerokovávali, na čom sa dohodli, čo spoločne zmanipulovali, zatutlali, koho, prečo a začo niekoho vytiahli z peknej kaše, takže v tom nie sú len tí prokurátori ale aj ich “klienti”, zločinci, ktorí už boli obvinení alebo obvinení byť mali a pravdaže tí “vybavovači” advokáti, ktorí pendlovali medzi prokurátormi a sudcami alebo policajtmi.

Veď to Trnka vymenoval do funkcie krajského prokurátora v Bratislave Čižnára, veď to Trnka si hýčkal na generálnej prokuratúre Kočnerovho švagra, či Ficovu sestru a jej manžela, veď to Trnka si potiahol do vedúcej funkcie šéfa odboru osobitného určenia Šufliarskeho, veď Trnka veľmi dobre vie ako zachoval “kontinuitu” jeho nástupca Čižnár, ktorý si z krajskej prokuratúry potiahol Reného Vaneka a na svoje uvoľnené miesto dosadil Kopčovú, ktorá si zasa k sebe potiahla prokurátorku Šufliarsku.

A teraz si zoberme, že v tejto situácii Trnka bude obvinený a vzatý do väzby napríklad v prípade Tipos. Priamy ohrozený je okamžite Počiatek (sprenevera 16 miliónov €), ohrozený môže byť aj jeho veľký “brat” Kaliňák, s ktorým fakticky robili všetky obchody spoločne (viď Kovošrot), rozhodne by boli ohrození všetci tí, ktorí majú niečo s peniazmi a cyperskými účtami, vo vyšetrovaní znenazdajky sa môže objaviť vtedy úspešný právny zástupca Tiposu JUDr. Ernest Valko, ktorý vyhral na Najvyššom súde SR “námietku zaujatosti voči členovi senátu” a výber týchto členov napadol aj na Ústavnom súde SR a to všetko len tri dni pred svojím zavraždením (!). Ak k tomu prirátame vyhlásenie sudcu Najvyššieho súdu SR Jozefa Štefanka, že “vplyv na rozhodovanie majú finančné skupiny a že štát vyplatil cyperskej schránkovej spoločnosti Lemikon 16 miliónov € v kauze Tipos s požehnaním Najvyššieho súdu”, tak aj Sherlock Holmes by prehlásil, že to je motív na vraždu ako vyšitý. No, ak však vražda E. Valka mala mať iný motív, potom musela mať aj objednávateľov a opäť je tu celý strapec ohrozených osôb, od tých objednávateľov až po tých vyšetrovateľov a pritom tú konštrukciu, tak krásne vystavali. A to ešte nehovoríme o konzekvenciách politických, veď Počiatek bol ministrom financií, takže na zasadnutiach sedel dosť tesne vedľa Fica, tiež bol podpredsedom strany Smer, takže sedel na zasadnutiach predsedníctva vedľa Fica.

A čo a o kom Trnka všeličo vie v ďalších nášľapných mínach ako sú podvody s emisiami a rozhodnutím Ficovej vlády a ich predaji, o podvode s Glance House s desiatkami okradnutých občanov a o pravdepodobnom zmanipulovaní obvinenia (obžalovania) Číža a jeho manželky zo strany orgánov činných v trestnom konaní, o zmanipulovanom ne-vyšetrovaní prípadu Gorila či hlasu podobnému Ficovmu, o prepustení Majského z väzby, o zmanipulovanom vyšetrovaní mýtneho tendra, o Počiatkovej návšteve na jachte J&T tesne pred určením výmenného kurzu slovenskej koruny na euro … a o desiatkach a desiatkach ďalších prípadov.

Rozvrat tohto štátu bol už dávno úspešne ukončený. To čo sa teraz vyplavuje na povrch sú len historické artefakty o tejto udalosti a u väčšiny občanov nastáva proces “uvedomovania” si tejto situácie a postupné jeho “trávenie”, vstrebávanie. Tento proces je nevyhnutný na ceste k obrode spoločnosti, v tom horšom prípade k diktatúre.

O bývalom generálnom prokurátorovi sme písali viackrát aj na DENNÍKu POLITIKA TU a TU

a na sociálnej sieti FB sa viacerí užívatelia v rámci diskusie pýtali, či “skonči v Kyseline alebo s guľkou v hlave nakoniec?”

Ďakujeme Mariánovi za TIP.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čo by mal nový minister vnútra urobiť hneď prvý deň v úrade?

Prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA príspevok v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *