utorok , 25 februára 2020
Home / POLITIKA / ŽIDov premeníme na PRACH. KTO sa tak OSTRO vyhráža IZRAELu?

ŽIDov premeníme na PRACH. KTO sa tak OSTRO vyhráža IZRAELu?

Vyhlásenia šítskych extrémistov nápadne pripomínajú slovník nemeckého vodcu Adolfa Hitlera. Hitler v minulosti rovnako ako muslimovia nenávidel “národ bohom vyvolený” – Židov.

Bývalý šéf Iránskych revolučných gárd sa v nedeľu vyhrážal, že ak americké útoky zasiahnu Irán, jeho krajina obráti izraelské mestá Haifu a Tel Aviv v „prach“.

„Ak Amerika prijme po našej vojenskej reakcii nejaké ďalšia opatrenia, premeníme Tel Aviv a Haifu v prach,“ tweetoval podľa AFP Mohsen Rezai, ktorý v súčasnej dobe stojí na čele Bezpečnostné rady – najvyššieho orgánu obrany krajiny.

Jeho varovanie prišlo potom, čo prezident Donald Trump v sobotu varoval, že ak Islamská republika zaútočí na Američanov alebo ich majetok, USA zaútočia na 52 miest „dôležitých pre Irán a iránsku kultúru“ a zasiahnu ich „veľmi rýchlo a veľmi tvrdo“.

„Pan Trump, vy ste tweetoval, že zaútočíte na 52 cieľov v Iráne?“ Reagoval Rezai v nedeľu.

„Hovoril ste, že zaútočíte znova, ak vám to Irán odplatí? Buďte si istý, že Irán premení Haifu a izraelská centrá v prach takým spôsobom, že bude Izrael vymazaný z povrchu zeme, „varoval.

Trumpov tweet odsúdil tiež iránsky minister zahraničia Mohammad Javad Zarifa, ktorý na Twitteri odpovedal, že „akýkoľvek útok na kultúrne miesta je vojnový zločin”.

Vyostrenie vzťahov medzi USA a Iránom je následkom likvidácie Qassema Soleimaniho, veliteľa jednotiek Quds Islamských revolučných gárd, pri piatkovom útoku amerického drona blízkosti letiska v Bagdade.

Útok nariadil osobne D. Trump, ktorý povedal, že veliteľ Quds plánoval „bezprostredné“ útok na amerických diplomatov a sily v Iraku.

Soleimaniho nástupca, brigádny generál Esmail Ghaani, pár hodín po leteckom údere USA sa vyhrážal a povedal: Len trochu trpezlivosti a uvidíte tela amerických vojakov na celom Strednom východe.“

Najvyšší iránsky vodca Ajatolláh Ali Khamenei sľúbil za smrť Soleimaniho „rozhodnú pomstu“.

Všetko spôsobila smrť iránskeho extrémistu.

 

Ďakujeme Joshuovi za TIP a preklad.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU a TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ako som si včera „užil“ volebné hádačky.

Keď som si sadol do auta po nákupe, začalo mi hrať rádio. V Slovenskom rozhlase …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *