streda , 21 októbra 2020
Home / POLITIKA / FICOv poslanec: LIPŠIC je zodpovedný za VRAŽDU KUCIAKa

FICOv poslanec: LIPŠIC je zodpovedný za VRAŽDU KUCIAKa

Odvážne a naozaj prekvapujúce odhalenie pred vianocami priniesol vo veci vraždy investigatívneho novinára poslanec Ľuboš Blaha (Smer-SD). Ficov poslanec obvinil  zo zodpovednosti za vraždu Jána Kuciaka a jeho partnerky exministra vnútra Daniela Lipšica.

Názor poslanca slovenského parlamentu prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA ako príspevok v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY v úplnom a necenzúrovanom znení ako bol uverejnený na web portále TU 

 

Ďalej poslanec Blaha v svojej úvahe vysvetľuje takýmto “zaujímavým spôsobom” dole (v úplnom znení), že prečo je za vraždu novinára Kuciaka zodpovedný Daniel Lipšic:

“Chytila by tých troch dementov, čo vykonali vraždu – Száboa, Andruska a Marčeka – a nepýtala by sa na objednávateľa. Veď to je šialené amatérstvo! Alebo zámer?

KDE BOLI VTEDY LIBERÁLNE MÉDIÁ?

Pýtajme sa spolu. Ako je možné, že Lipšic netlačil na vypátranie objednávateľa! Ako je možné, že nikto nešiel po Zsuzsuovej? Ako je možné, že čušali médiá? Kde bola Tódová?

Prečo liberálna mafia držala ústa? Ako je možné, že až teraz, za našej vlády, sme odhalili, že v tom mala prsty Zsuzsová, ktorá sprostredkovala aj vraždu Kuciaka?

ZODPOVEDNOSŤ NESIE SAS, OĽANO AJ PS/SPOLU

Len aby bol jasný kontext – tri skutočnosti:

Po prvé, v tom čase bol minister vnútra Daniel Lipšic a za vládnu koalíciu kopali také hviezdy „slušného Slovenska“ ako Sulík, Matovič, Nicholsonová, Galko či Beblavý.

Vražda sa stala počas funkčného obdobia pravicovej vlády, no médiá vtedy nevrieskali, že sme „mafiánsky štát“.

Prípad sa vyšetroval za Lipšicovho ministrovania, ale nikto z médií nepišťal, že to polícia spackala, keď nechytili objednávateľa. Všetci nesú morálnu zodpovednosť za to, že Zsuzsuová vtedy ubzikla.

ČO AK SPOLU LIPŠIC A ZSUZSUOVÁ FAKT KOMUNIKOVALI?

Loading…

Po druhé, existuje vážne podozrenie, že Daniel Lipšic komunikoval cez sociálne siete s Alenou Zsuzsuovou, po internete koluje pikantná komunikácia z roku 2012, ktovie, či neboli v spojení aj predtým.

Lipšic túto komunikáciu dementoval. A mimochodom, aj Kočner dementoval, že by nechal zavraždiť Kuciaka. Ehm, toľko k dôveryhodnosti. Asi by bolo fajn to v oboch prípadoch preveriť, či nie?

PREČO LIPŠIC TAK VEĽMI POTREBOVAL PRÍSTUP K VYŠETROVACIEMU SPISU?

Po tretie, dnes Lipšic robí právnika Zsuzsuovej obete – Jána Kuciaka. Vďaka tomu má prístup k vyšetrovaciemu spisu.

Prečo sa tak hrnul do tohto prípadu? Prečo potreboval prístup k vyšetrovaciemu spisu? Prečo zo spisu unikajú informácie, ktoré majú odviesť stopy ďaleko od Lišpica? Čudné, že?

JÁN KUCIAK DNES MOHOL ŽIŤ

Ešte raz, priatelia. Keby pravicová vláda, ktorá sa dnes hrá na záchrancov Slovenska, nespackala vyšetrovanie Basternákovej vraždy, Zsuzsuová mohla byť za mrežami a Kuciak dnes mohol žiť.

Nesú zodpovednosť všetci, počnúc Sulíkom, ktorý vtedy chodil na raňajky s Kočnerom, cez Matoviča, ktorý s Kočnerom chodil na 6-hodinový pokec, až po Lipšica, ktorý niesol priamu politickú zodpovednosť a so Zsuzsuovou ho spája údajná internetová komunikácia.

POLÍCIA ZA NAŠEJ VLÁDY IŠLA PO OBJEDNÁVATEĽOCH – PREČO TAK NEKONALA AJ POLÍCI ZA PRAVICOVEJ VLÁDY?

Celá naša slávna opozícia sa mohla v rokoch 2010-2011 ukázať v plnej paráde a poslať Zsuzsuovú do basy. Netreba vrieskať na námestiach, ako treba chytiť Kuciakových vrahov. My sme to urobili.

Bolo treba konať – v čase, keď vládli. A Ján Kuciak mohol byť medzi nami.

Tak čo, Danuško, necítiš sa spoluzodpovedný za vraždu Kuciaka? Ty „all for Jan“. Ako to vysvetlíš, Corrado?”

Na záver svojej úvahy poslanec poprial všetkým svojím fanúšikom “štastné a veselé” a pripojil aj foto

Ďakujeme Ľubošovi za TIP.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pellegriniho Hlas-SD predbehol Matovičovo OĽaNO, do parlamentu by išli aj progresívci a KDH

Do parlamentu by sa dostalo osem strán.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *