pondelok , 25 mája 2020
Home / EKONOMIKA / Trump ohlásil okamžité clá na dovoz ocele a hliníka z Argentíny a Brazílie

Trump ohlásil okamžité clá na dovoz ocele a hliníka z Argentíny a Brazílie

2.12.2019 (Webnoviny.sk) – Prezident USA Donald Trump oznámil, že uvalí clá na dovoz argentínskej a brazílskej ocele a hliníka, keďže obe krajiny podľa neho poškodzujú amerických farmárov prostredníctvom menovej manipulácie.

Šéf Bieleho domu zároveň vyzval americký Federálny rezervný systém (Fed), aby predchádzal podhodnocovaniu kurzov iných krajín. Trump uviedol, že Fed by mal “znížiť úroky a uvoľniť menovú politiku”.

Argentína a Brazília patrili k tým spojencom USA, ktorým Trump udelil výnimku z ciel na dovoz ocele a hliníka uplatnených od marca 2018.

Niekoľko hodín pred odchodom na konferenciu NATO v Londýne však americký prezident na Twitteri napísal, že “Brazília a Argentína organizujú masívne podhodnocovanie svojich mien, čo nie je dobré pre našich farmárov. Preto s okamžitou účinnosťou obnovím clá na oceľ a hliník, ktoré sú importované z týchto krajín do USA”.

Viac k témam: americký prezident, clá USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Trump ohlásil okamžité clá na dovoz ocele a hliníka z Argentíny a Brazílie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Aké dopady by mali zavreté obchody v nedeľu? Podľa analytikov by mohli prísť ľudia aj o prácu

Drvivá väčšina ľudí tak v nedeľu pracuje mimo sektor maloobchodu, upozorňuje inštitút INESS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *