Home / SLOVENSKO / Ministerstvo financií odvolalo zadržaného Barcziho z postu šéfa Tiposu

Ministerstvo financií odvolalo zadržaného Barcziho z postu šéfa Tiposu

28.11.2019 (Webnoviny.sk) – Políciou zadržaný Ján Barczi už nie je šéfom národnej lotériovej spoločnosti Tipos. Ministerstvo financií SR, ktoré je v stopercentnej štátnej akciovke vykonávateľom akcionárskych práv, ho totiž na základe posledných informácií odvolalo z funkcie generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva Tiposu.

„Fungovanie spoločnosti pokračuje v normálnom režime, o čom svedčí aj dnešné riadne rokovanie predstavenstva,“ dodala hovorkyňa rezortu financií Alexandra Gogová.

V prípade národnej lotériovej spoločnosti Tipos pritom vo štvrtok padli prvé obvinenia. Ako prostredníctvom sociálnych sietí informovala polícia, v prípade poškodenej lotériovej spoločnosti vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) obvinil dve osoby z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Prokurátorovi úradu špeciálnej prokuratúry predložil podnet na ich vzatie do väzby.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zasahovala tento týždeň v utorok priamo v bratislavskom sídle spoločnosti Tipos, kde vykonávala zaisťovacie úkony. Ministerstvo financií SR, ako vykonávateľ akcionárskych práv v štátnej akciovke, ako ani samotná spoločnosť Tipos, celú situáciu nekomentujú.

Viac k témam: pranie špinavých peňazí, Tipos
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo financií odvolalo zadržaného Barcziho z postu šéfa Tiposu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Podvodníci opäť úradujú, cielia na seniorov. Na čo si treba dať pozor?

Podvodníci kontaktujú svoje obete telefonicky, pričom sa vydávajú za falošných policajtov a pod vymyslenou legendou o páchateľoch trestnej činnosti, ktorí vás sledujú a chcú vás pripraviť o úspory, ponúkajú pomoc s riešením tejto situácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *