pondelok , 21 septembra 2020
Home / SVET / Autoritárstvo je opäť na vzostupe, Pompeo zdôraznil potrebu spolupráce medzi demokraciami

Autoritárstvo je opäť na vzostupe, Pompeo zdôraznil potrebu spolupráce medzi demokraciami

8.11.2019 (Webnoviny.sk) – Americký minister zahraničia Mike Pompeo zdôraznil potrebu spolupráce medzi spojeneckými demokraciami. Vyjadril sa tak v piatok počas návštevy Berlína pri príležitosti 30. výročia pádu Berlínskeho múra. Pompeo poukázal na to, že 30 rokov po tejto udalosti je autoritárstvo opäť na vzostupe.

Zmienil pritom kroky Ruska na Ukrajine či prenasledovanie disidentov v Číne. “Musíme uznať, že slobodné krajiny sa v hodnotách pretekajú s krajinami neslobodnými,” poznamenal Pompeo.

Podľa jeho slov je postoj administratívy prezidenta Donalda Trumpa v otázke výdavkov v NATO, Iránu, čínskych technológií či nového rusko-nemeckého plynovodu Nord Stream 2 zameraný práve na obranu ťažko vybojovaných slobôd. “Ak nebudeme viesť my, kto iný,” položil si rečnícku otázku šéf americkej diplomacie.

Pompeo je v súčasnosti na dvojdňovej návšteve Nemecka. V Berlíne má na programe v piatok ešte návštevu amerického veľvyslanectva či odhalenie sochy niekdajšieho amerického prezidenta Ronalda Reagana.

Viac k témam: Berlínsky múr, plynovod s Ruskom Nord Stream 2
Zdroj: Webnoviny.sk – Autoritárstvo je opäť na vzostupe, Pompeo zdôraznil potrebu spolupráce medzi demokraciami © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Cichanovská vyzvala Brusel, aby nabral odvahu a uvalil sankcie aj na Lukašenka

Spomedzi štátov EÚ zatiaľ blokuje sankcie Cyprus, keďže požaduje podobný krok zo strany "európskej dvadsaťsedmičky" aj voči Turecku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *