piatok , 29 mája 2020
Home / SLOVENSKO / Video: Slovenskí a maďarskí policajti prenasledovali bankových lupičov, našťastie išlo o cvičenie

Video: Slovenskí a maďarskí policajti prenasledovali bankových lupičov, našťastie išlo o cvičenie

9.10.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenskí a maďarskí policajti prenasledovali v utorok ozbrojených bankových lupičov unikajúcich z Maďarska na Slovensko. Zadržali ich v Košickom okrese.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, v tomto prípade išlo našťastie iba o cvičenie cezhraničného prenasledovania, na ktorom sa podieľali útvary v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v spolupráci s maďarskou políciou.

Spolupráca policajných zložiek

Hlavným cieľom cvičenia bolo precvičiť jednotlivé policajné činnosti, postupy, spoluprácu a súčinnosť jednotlivých policajných zložiek.

Informáciu o unikajúcich lupičoch v rámci cvičenia prijalo košické operačné stredisko od Spoločného kontaktného pracoviska v Slovenskom Novom Meste – Sátoralyaújhely. Páchatelia mali namierené z maďarského mesta Szendrő smerom k hraničnému priechodu Hosťovce.

Precvičili si základné postupy

Prenasledovali ich maďarskí policajti a po tom, čo prekročili hranice, sa k nim pridali ich slovenskí kolegovia. Trojčlennej posádke zablokovali cestu za obcou Peder a dvoch Maďarov a jedného Slováka zadržali.

Policajti si prostredníctvom cvičenia preverili spôsob, možnosti komunikácie a prenosu informácií medzi zložkami Policajného zboru Slovenskej a Maďarskej republiky, ale i spoluprácu s koordinačným strediskom tiesňovej linky 112. V simulácii reálnej situácie si tak zároveň precvičili základné postupy a osvojili si základné zásady pri vykonávaní cezhraničného prenasledovania s dôrazom na to najdôležitejšie, ochranou života, zdravia a majetku,” dodala Ivanová.

Viac k témam: policajné cvičenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Slovenskí a maďarskí policajti prenasledovali bankových lupičov, našťastie išlo o cvičenie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Cez Slovensko sa bude presúvať vojenská technika spojencov, upozorňuje ministerstvo obrany

Rezort obrany upozorňuje na plánované presuny vojenskej techniky cez územie Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *