streda , 5 augusta 2020
Home / POLITIKA / Pôjde za MREŽE. ZA ČO? Vyhlásila na FB: “ŽIDov**á KU*VA Čaputová plánuje… ZA*TE tu p*ču kým je čas !!”

Pôjde za MREŽE. ZA ČO? Vyhlásila na FB: “ŽIDov**á KU*VA Čaputová plánuje… ZA*TE tu p*ču kým je čas !!”

Šesťdesiatročnej žene, ktorá sa k činu priznala, hrozia dva roky za mrežami. Žena v Česku na sociálnej sieti podnecovala k trestnému činu ako informuje česká polícia TU 

Kriminalisté stíhají ženu, která na sociální síti podněcovala k vraždě prezidentky Slovenské republiky. 

Kriminalisté z protiextremistického oddělení pražské policie minulý týdne zahájili trestní stíhání proti šedesátileté ženě, která na sociální síti podněcovala k vraždě prezidentky Slovenské republiky paní Zuzaně Čaputové. Konkrétně kriminalisté vlastním šetřením a monitorováním sociálních sítí zjistili, že nyní již stíhaná žena napsala a zveřejnila příspěvek ve znění: “židovská kurva čaputová plánuje rozbít V4 a dotáhnou na Slovensko migranty ! zabte tu píču kým je čas !!”

Vzhledem k tomu kriminalisté začali ve spolupráci s ochranou službou na případu pracovat, podezřelou ženu ztotožnili a k věci vyslechli. Při výslechu se pak k činu přiznala a uvedla, že příspěvek napsala a zveřejnila.

V případě odsouzení hrozí za podněcování k trestnému činu trest odnětí svobody v délce až dvou let. Stíhání je vedeno na svobodě.

Pro stejný trestný čin zmiňovaní kriminalisté stíhají i jednoho muže, který na sociální síti vyhrožoval zabitím prezidentovi České republiky Milošovi Zemanovi a skupině poslanců. 

O stíhaní informoval kpt. Bc. Jan Daněk.

Ďakujeme Jánovi za TIP.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj:TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zuzana Čaputová podpísala zmeny v rozpočte, tie počítajú s vplyvom koronavírusu aj s pôvodne nepokrytými výdavkami

Prezidentka taktiež oficiálne vrátila Národnej rade SR novelu zákona o elektronických komunikáciách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *