pondelok , 27 januára 2020
Home / POLITIKA / HARABín mimo PARLAMENTU a s ním aj KOllár, KOTleba a DANKO. Tvrdia politológovia, že aj to sa môže stať

HARABín mimo PARLAMENTU a s ním aj KOllár, KOTleba a DANKO. Tvrdia politológovia, že aj to sa môže stať

Vstup sudcu Najvyššieho súdu Štefana Harabína do politického ringu už vyvoláva paniku a zneistenie u kollárovcov, kotlebovcov a najmä dankovcov. Tvrdia zdroje z okolia vedenia týchto strán. Všetci totiž vedia, že Štefan Harabín sa “s nikým nemazlí, servítku si pred ústa rozhodne nekladie” a na silné slová a veľkohúbe vyhlásenia reagujú hlavne voliči týchto troch strán a Smeru. Harabínova Vlasť bude ohrozovať predovšetkým tieto strany, z ktorých Sme Rodina a SNS sa pohybujú v percentách, ktoré im vôbec nezaručujú vstup do parlamentu po voľbách vo februári 2020.

O oficiálnom vstupe doktora Harabína do politického boja sme písali TU

Loading…

Viacerí nami oslovení politológovia vyjadrili presvedčenie, že Harabín zamieša karty na politickej scéne. “Na takzvanej národnej, kresťanskej, proruskej, protiimigrantskej a protieurópskej politickej scéne sa schyľuje k bratovražednému boju,” tvrdí známy polititológ.

Posledný septembrový prieskum agentúry FOCUS ukázal naozaj zaujímavé čísla a to v prieskume ešte nefiguroval doktor Harabín so svojou Vlasťou.

V médiach sa obvykle prezentujú stredové čísla prieskumov. Tieto stredové číslá Kotleba – 10,6 %, Kollár – 7,2% a Danko – 6,8 % sú však relevantné len do iste miery. Vychádzajú z intervalu spoľahlivosti 95 % a tam sú čísla na spodnej hranici u Kotlebu už len 8,4 %, u Kollára mizerných 5,4 % a u Danka hrozivých iba 5 %.

Tieto už teraz nízke čísla kotlebovcov, dankovcov a kollárovcov sa po vstupe Harabína do politiky s istotou na 100 % ešte znížia. Stačí, že Harabín odoberie 3,5 % Kotlebovi a ten klesne na 4,9 % a je mimo parlamentu, Kolárovi odoberie Harabín pol percenta a ten sa s 4,9 %  ocitne takisto mimo parlamentu a Danko s najnižšími percentami, keď príde len o pol percenta je mimo parlamentu okamžite a určite. Ani percentá, ktoré Harabín zoberie konkurentom však  nemusia stačiť Vlasti na vstup do parlamentu. Paradoxne aj Harabínova Vlasť sa môže ocitnúť tiež mimo parlamentu. Stačí, že neprekročí potrebných 5 % ako vyžaduje zákon.

“Harabín vôbec nemá istých 5 %”, tvrdí politológ.

Táto situácia reálne hrozí a tvrdí to TU aj politológ Pavol Baboš z Filozofickej fakulty UK, že Harabinova strana bude brať hlasy najmä SNS, Smeru, fašistom a Borisovi Kollárovi.

Na otázku novinára, že Harabín bude brať hlasy voličov napríklad strane Sme rodina Borisa Kollára alebo SNS, a môže to dopadnúť aj tak, že všetky tieto strany môžu skončiť napríklad so 4,5% politológ Baboš uviedol:

“Samozrejme, aj to je možné. Práve strany, ktoré sú dnes na tej hranici 5-6% v prieskumoch, budú najviac ohrozené.”

Celý rozhovor so známym politológom si čitatelia DENNÍKa POLITIKA môžu prečítať aj TU

Ďakujeme Štefanovi za TIP.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred. a Marian Zaboj

Zdroj:TU a TU

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

LUNTERovci manažérsky zlyhali a nezmyselne z toho obviňujú štát

….. Tlačovú správu MH SR prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA ako príspevok v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *