štvrtok , 28 mája 2020
Home / POLITIKA / Vzniká veľká SLOVANSKÁ ÚNIA. Prizvú za člena aj SLOVENSKO ?

Vzniká veľká SLOVANSKÁ ÚNIA. Prizvú za člena aj SLOVENSKO ?

Šokujúce prekvapenie dnes odhalil ruský denník Kommersant, keď vo svojom príspevku TU uviedol, že začiatkom septembra Rusko a Bielorusko parafovali doteraz nezverejnený dokument, podľa ktorého za jeden a pol roka má dôjsť k čiastočnému zjednoteniu ekonomických systémov oboch krajín.

Denník uvádza, že sa pripravuje zjednotenie daňového zákonníka, režimu zahraničného obchodu a občianskeho zákonníka, zjednotenie účtovníctve o nehnuteľnostiach a podobných sociálnych zárukách, takmer spoločný bankový dohľad, ale s dvoma centrálnymi bankami, jediným regulátorom trhu s ropou, plynom a elektrickou energiou a harmonizovanou štátnou reguláciou priemyslu.

Takýto stupeň integrácie je vyšší ako v Európskej únii, v skutočnosti na úrovni ekonomík hovoríme o vytvorení konfederatíveho štátu od roku 2022. Denník nepovažuje za pravdepodobné, že pre strany budú úplne v rovnakom postavení, keďže ruská ekonomika je 29-krát väčšia ako bieloruská ekonomika. Podľa denníka najdôležitejšie bude prijatie jednotného daňového systému pre Rusko a Bielorusko, ktorý začne platiť od 1. apríla 2021.

        Loading…

Prezident Putin je známy svojími dobrými vzťahmi so svojím bieloruským náprotivkom Alexandrom Lukašenkom.

Fotogaléria z posledného významného stretnutia bieloruskej a ruskej delegácie, kde sa rokovalo o vzájomnej spolupráci.

Viacerí pozorovatelia uvádzajú, že spolupráca oboch krajín smeruje k vzniku takzvanej SLOVANSKEJ ÚNIE, na čele ktorej má byť Rusko.

V kuloároch Kremľa sa údajne už dlhšie obdobie pracuje na vzniku Slovanskej únie, ktorá by sa mala rozšíriť aj do východnej Európy po Rusmi očakávanom rozpade Európskej únie.

“Ruské tajné služby intenzívne pracujú spôsobom hybridnej vojny na rozložení Európskej únie už niekoľko rokov,” uviedol pre DENNÍK POLITIKA odborník na Kremeľ. Priame zadanie prezidenta Putina má byť “rozloženie EÚ a vznik Slovenskej únie.”

“V prípade ak by naozaj nastal rozpad EÚ, nepochybujem o pozvaní Slovenska do tejto únie. Otázny je ale postoj slovenských politckých predstaviteľov,” uviedol známy politológ.

Ďakujeme Igorovi za TIP a preklad.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred. 

Zdroj:TU a TU

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vysielacie stanice na celom svete bojujú počas pandémie proti šíreniu falošných správ

V čase koronakrízy zaznamenali médiá silný nárast sledovanosti.

Jeden komentár

  1. Pan prezident RF Putin je najgenialnejsi spickovy politik sveta nasich cias… Bravo !!! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *