piatok , 29 mája 2020
Home / EKONOMIKA / 18 MILIÓNOV sa vyparilo? Pýtajú sa POLITIKOV neŠŤASTNÍ ľudia

18 MILIÓNOV sa vyparilo? Pýtajú sa POLITIKOV neŠŤASTNÍ ľudia

Finančnú pyramídu podnikateľa Gedeona sme už dlhšie obdobie monitorovali. Tvrdí to aspoň polícia. Prečo nechala viac ako rok polícia mladého fianančníka vyberať peniaze od bežných ľudí? Nevie nikto riadne vysvetliť.

Finančník z Medzeva priznal vklady za 18 miliónov, sedí vo väzbe a hrozí mu, že strávi až 15 rokov svojho života za mrežami.

Čo sa ale udialo z vyzbieranými milíonmi eur? Pýtajú sa “investori,” ktorí vložili svoje financie do rúk finančného guru Gedeona a pýtajú sa aj Medzevčania, mestečka pri Košiciach z ktorého pochádza nielen Gedeon ale aj exprezident Schuster.

Z dôveryhodných zdrojov získal DENNÍK POLITIKA informácie, že finančník David Gedeon, aktuálne vyšetrovaný finančnou políciou z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) “investoval” rôzne. Okrem nákladného a luxusného života (na svadbe mu dokonca spievala aj populárna speváčka Dara Rollins), investovania do vysoko rizikových finančných derivátov sa finančník rozhodol staviť aj na istotu.
Galéria luxusného a úšpešného života ako ju na sociálnych sieťach prezentoval sám Gedeon
Gedeon mal investovať aj do rôznych developerských projektov a kupovania nehnuteľností.
“Kým rôzne pochybné finančné deriváty sa môžu vo svete digitálnych tranzakcií aj v úvodzovkách vypariť, nehnuteľnosti sa len tak ľahko nestratia,” uviedol pre DENNÍK POLITIKA odborník na správu aktív.
A tu sa dostávame k zaujímavému TIPU, ktorý sme obdržali.  Gedeon si mal údajne rezervovať niekoľko luxusných bytov v novostavbe na Adlerovej ulici v Košiciach. Gedeon mal v zmysle podmienok uvedených TU zložiť 15 % z niekoľko stotisíc eur.
“Čo sa udeje s tými peniazmi teraz?” pýtajú sa nervózni klienti finančníka Gedeona. Či je naozaj pravdou, že finančník Gedeon zložil 15 % zábezpeku a  v súčasnosti požaduje vrátenie 15% zálohy zisťujeme.
Developerom nehnuteľností do ktorých mal vložiť financie Gedeon je firma ADLEROVA, s.r.o., ktorej konateľom je známy developer Peter Krigler. Projekt financuje Tatra Banka a sám Gedeon sa chválil na internete, že zastupuje aj túto renomovanú banku.  

Ešte aj dnes si každý môže na internete pozrieť stránku gedeondavid.dobrahypoteka.sk, na ktorej ponúka „hypotekárny špecialista“, ako sa sám nazýva, vybavenie tej správnej hypotéky s najnižšou mesačnou splátkou. Gedeon uvádza, že zastupuje tieto banky: VÚB, Tatrabanka, OTP Banka, ČSOB, UniCredit Bank a mBank. 

Banky sa však od Gedeona dištancujú a zvažujú aj právne kroky. Viac aj TU

Gedeon je obvinený zo zločinu podvodu a prečinu neoprávneného podnikania, nakoľko prostredníctvom svojej spoločnosti NLF invest, a. s., so sídlom v Prahe, získaval od tichých spoločníkov prostriedky na investovanie v oblasti start-upov, ako splnomocnený zástupca spoločnosti NLF Plus Limited, so sídlom na Cypre. Podľa stanoviska Národnej banky Slovenska (NBS) uvedená spoločnosť nepodlieha dohľadu NBS a finančné prostriedky investované do aktivít tejto spoločnosti nepodliehajú ochrane investícií podľa zákonov Slovenskej republiky. 
“Čo robila polícia celý čas? Čo robili politici, že nazabránili tomuto kvázifinančníkovi vybarať peniaze od ľudí, keď teraz tvrdia, že je to zakázané a asi je to vraj podvod?,” so slzami v očiach sa pýta jeden z nešťastných klientov, ktorý tvrdí, že  vložil do rúk Gedeona niekoľko tisíc eur a nevie, čo má robiť teraz. A je nás takto postihnutých viac, dodal nakoniec klient finančného guru Gedeona.
Ako to celé nakoniec dopadne a či náhodou aj niektorí z lokálnych politikov neinvestoval peniaze do rúku guru Gedeona budeme našich čitateľov priebežne informovať. 
Loading…

Ďakujeme Petrovi za TIP.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj:TU a Tu a TU

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odbory žiadajú pre zamestnancov Amazonu vyššie platy, počas koronakrízy totiž firma znásobila svoje zisky

Spoločnosť im odkazuje, že vo svojom sektore majú konkurencieschopné platy a iné zamestnanecké výhody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *