streda , 29 januára 2020
Home / POLITIKA / VIEME PRVÍ: OBVINENIE Kisku je na stole. Čaká sa len na vhodný čas DORUČENIA

VIEME PRVÍ: OBVINENIE Kisku je na stole. Čaká sa len na vhodný čas DORUČENIA

Začiatkom roka NAKA obvinila konateľa firmy KTAG, s.r.o. (pôvodné meno: KISKA TRAVEL AGENCY, s.r.o., Štôla ) E.K. z daňového trestného činu v súvislosti s vratkami dane z pridanej hodnoty. Písali sme o tom aj TU

 

Odvtedy je však v daňovej kauze exprezidenta Kisku a lídra novej strany Za ľudí podozrivo ticho.

“Je to však len ticho pred búrkou,” uviedol vo svojom TIPe pre DENNIK POLITIKA dôveryhodný zdroj, ktorý si z pochopiteľných dôvodov neželá odhaliť svoju identitu.

Loading…

“Je len otázkou času, kedy obvinia z daňových machinácií aj Kisku,” dodal náš zdroj. Obvinenie exprezidenta je údajne už pripravené na stole, všetko je nachystané a čaká sa len na vhodné načasovanie.

“Hádam si nemyslíte, že by Róbert Fico len tak pre nič za nič nazval vo svojom videu napriamo Andreja Kisku daňovým podvodníkom?” uviedol náš zdroj.

Trestné stíhanie súvisí s tým, že exprezidentova firma KTAG, s.r.o. si od štátu vypýtala neoprávnenú vratku DPH vo výške 146-tisíc eur, informoval už dávnejšie Denník N.

 

Dnes sa ostro na adresu Andreja Kisku vyjadril aj Béla Bugár. O Bugárovi je známe, že ho R. Fico používa ako predvoj pred tým, než sa stane niečo dôležité. Bugár vyslal Kiskovi signál, aby radšej mlčal a nevynášal, lebo sám zle dopadne. Viac aj TU

Bugárovo vyjadrenie označujú zainteresovaní, že ide o “posledné varovanie” exprezidentovi Kiskovi.

Video, kde R. Fico nazval Andreja Kisku “daňovým podvodníkom”.

Ďakujeme Róbertovi za TIP.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj:TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

AUTORSKÁ ÚVAHA: EXTRÉMIZMUS – jednoduché slovo s príliš rozmerným obsahom ….

Priznám sa, že vnáša napätie do mojej osobnosti skutočnosť, že toľko rôznych foriem extrémizmu sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *