streda , 26 februára 2020
Home / VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY / Exriaditeľ kontraROZVIEDKY SIS: Aj keď ma súd neochránil pred Koščovou klikou v SIS, budem dnes svedčiť

Exriaditeľ kontraROZVIEDKY SIS: Aj keď ma súd neochránil pred Koščovou klikou v SIS, budem dnes svedčiť

Konšpiračné teórie, sprevádzajúce moju neúčasť na prvej časti hlavného pojednávania v kauze zmenky televízie Markíza, vyvrcholili festivalom absurdít viacerých držiteľov novinárskych ocenení. Od mediálnej inkvizície sa nedalo nič iné očakávať. Dnes poviem všetko podstatné na súde, no napriek tomu považujem za potrebné čitateľom a fanúšikom Ďatľa adresovať niekoľko slov.

Prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA stanovisko Petra Tótha v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY v úplnom a necenzúrovanom znení ako ho uverejnil na webe TU

 Ad telemost

Predseda senátu Špecializovaného trestného súdu Emil Klemanič nevyhovel žiadosti uskutočniť moju svedeckú výpoveď prostredníctvom telemostu. Rezultát som povinný rešpektovať, no môžem mať naň názor. Aj ho vyjadriť.

Podľa mojej mienky predseda senátu ma vedome či nevedome odmietol ochrániť pred nebezpečnými a nezákonnými aktivitami kliky kriminálnika Petra Košča, pôsobiacej v Slovenskej informačnej službe. Tiež nezohľadnil ani ďalšie hrozby, ich výpočet ponechávam na inokedy.

Vzhľadom na túto poľutovaniahodnú skutočnosť som požiadal o asistenciu príslušné orgány Policajného zboru. Verím, že vďaka ich pomoci sa podarí zabezpečiť moju bezproblémovú účasť na hlavnom pojednávaní v trestnej veci známej ako zmenky televízie Markíza.

Ad blúznenie

Napriek blúznivej produkcii intelektuálne anemických médií som nikdy nemal v úmysle sabotovať súdne konanie ani svedčiť v rozpore s mojou svedeckou výpoveďou z prípravného konania, vedenému proti obvinenému Štefanovi Aghovi. Naopak, veľmi ma prekvapuje, že prokurátor Ján Šanta nezabezpečil moje vypočutie ako svedka už v priebehu prípravného konania proti obvineným (dnes už obžalovaným) Marianovi Kočnerovi a Pavlovi Ruskovi.

Darmo však plakať nad rozliatym mliekom. Dnes sa postavím ako svedok pred senát, obžalobu aj obhajobu a detailne popíšem, ako, kedy a za akých okolností som sa dozvedel o tom, že viaceré osoby sa podieľali na výrobe antedatovaných zmeniek. A tiež vysvetlím, že ak by si Ján Šanta svedomitejšie plnil povinnosti, už v prípravnom konaní mi mohol či dokonca mal ako svedkovi položiť niekoľko otázok, súvisiacich s pokusmi jedného z obžalovaných maskovať pôvod antedatovaných zmeniek.

Reči novinárov o tom, že moja predchádzajúca neúčasť na pojednávaní súvisí so zákulisnými vplyvmi oligarchie a podobné nezmysly, sú buď výsledkom trestuhodnej neinformovanosti, alebo výronom neobyčajnej tuposti, respektíve kombinácie oboch postihnutí. Z ríše duchovného temna pochádzajú aj špekulácie intelektuálnych trpaslíkov o tom, že ma niekto má v hrsti a diktuje mi kedy, či a ako mám vypovedať. Na utajenom mieste sa ukrývam okrem iného (zdôrazňujem, okrem iného) aj preto, aby ku mne nemal nikto prístup a nemohol tvrdiť, že sa so mnou na niečom dohodol. Moje konanie je teda absolútne slobodné a nikým neovplyvnené.

Ad konšpirácie

Verejnosť je neustále klamaná a manipulovaná dezinformáciami o mojom postavení v trestných konania vraždy novinára, zmeniek a podobne. Nepretržite sú médiami podsúvané drzé narážky na to, že požívam zo strany orgánov činných v trestnom konaní nezaslúžené a neprimerané výhody. Nič nie je vzdialenejšie realite ako táto podlá a tupá lož.

Ak (s dôrazom na ak) by som mal v trestnom konaní určité výhody alebo úľavy, musel by som byť najprv obvinený. To nie som. Výmenou za kľúčové svedectvo by mohlo byť proti mne dočasne prerušené trestné stíhanie a môj prípad by bol vyčlenený na samostatné konanie. Po usvedčení a odsúdení hlavných páchateľov by som potom mohol počítať so zhovievavou dohodou o vine a treste v samostatnom trestnom konaní. Ibaže nič z toho nie je aktuálne. V trestnom konaní od začiatku nespochybniteľne vystupujem v postavení svedka, pretože na iný prístup neexistuje dôvod.

Mimochodom, ako svedok mám oveľa menej práv než ktorýkoľvek obvinený. Nesťažujem sa, len to uvádzam pre záznam, pretože novinári, ktorí sami seba považujú za majiteľov pravdy, ohľadom môjho procesného postavenia rozširujú konšpirácie, konkurujúce Erichovi von Dänikenovi, priekopníkovi tohto úpadkového žánru.

Ad lynč

Štát nedokázal ochrániť moju identitu, keď som vystupoval v postavení utajovaného svedka. Preto nemám dôvod veriť, že by vedel garantovať moju bezpečnosť v režime chráneného svedka. Z tohto dôvodu budem aj naďalej svoju ochranu zabezpečovať vo vlastnej réžii a s orgánmi vyšetrovania budem prakticky online komunikovať tak, ako to bolo zaužívané doposiaľ.

Som si istý, že mediálny lynč bude pokračovať aj naďalej. Jeho obeťami sú už od začiatku aj moji najbližší. Vzhľadom na neustále vykresľovanie svedka ako zločinca už jeden z nich prišiel o zamestnanie. Pokusy získať nové sú zatiaľ márne. Zdá sa, že podlosť novinárov je spôsobilá vymazať človeka z ekonomickej mapy Slovenska. Aj takúto podobu má ich patetický boj za „slušnú“ krajinu.

Peter Tóth

Zverejnené v rámci našej rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY 

Články, komentáre a prispevky autorov uverejnené v sekcii TU môžu ale aj nemusia zodpovedať názorom redaktorov/redaktoriek redakcie DENNÍKa POLITIKA ale považujeme ich za svojím spôsobom niečím zaujímavé a striktne sa riadime filozófiou, na základe ktorej webportál DENNÍK POLITIKA vznikol.

Ďakujeme Petrovi za TIP.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Politická diskusia štyroch strán, ktorej súčasťou bol aj volebný líder Vlasti

Prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA príspevok v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *