streda , 26 februára 2020
Home / POLITIKA / ČAPUTOVÁ zlyhala pri vyMENOVANÍ KOVÁČA za veľvyslanca. ODSTÚPENIE sa požaduje

ČAPUTOVÁ zlyhala pri vyMENOVANÍ KOVÁČA za veľvyslanca. ODSTÚPENIE sa požaduje

Články, komentáre a prispevky autorov uverejnené v sekcii TU môžu ale aj nemusia zodpovedať názorom redaktorov/redaktoriek redakcie DENNÍKa POLITIKA ale považujeme ich za svojím spôsobom niečím zaujímavé a striktne sa riadime filozófiou, na základe ktorej webportál DENNÍK POLITIKA vznikol.

Čitateľom DENNÍKa POLITIKA prinášame v úplnom a necenzúrovanom znení výzvu na odstúpenie prezidentky SR Zuzany Čaputovej.

Otvorený list pani prezidentke SR Zuzane Čaputovej z pera Karola Dučáka, žurnalista a spisovateľa

Vážená pani

Mgr. Zuzana Čaputová

prezidentka SR

Štefánikova 2

811 05 Bratislava

Vážená pani prezidentka SR,

dňa 28.8.2019 ste sa dopustili bezprecedentného porušenia politickej kultúry na Slovensku vymenovaním Michala Kováča ml. za vedúceho diplomatickej misie v Spojených arabských emirátoch. S týmto človekom sa totiž spája niekoľko nedoriešených káuz. Začalo to kauzou Technopol, v ktorej figuruje popri Mariánovi Kočnerovi.

Podľa výpovede P. Krylova, ktorý bol odsúdený v Nemecku, ho Michal Kováč ml. navádzal na zorganizovanie podvodu voči Technopolu. Ako informoval Peter Tóth v denníku SME v roku 1996, obvinil major Valenčík v decembri 1995 Michala Kováča ml. z navádzania na trestný čin podvodu. Vyšetrovanie však nebolo ukončené, pretože vtedajší prezident SR, Michal Kováč st., udelil 12. decembra 1997 svojmu synovi Michalovi Kováčovi ml. prezidentskú milosť, ktorou sa všetky stíhania voči Michalovi Kováčovi ml. zastavili.

Keď boli v roku 2017 zrušené Mečiarove amnestie, očakával každý seriózny občan SR, že budú zrušené aj Kováčove milosti pre jeho syna. Vtedajšie politické štruktúry na Slovensku na čele s vtedajším predsedom vlády Róbertom Ficom, však zohrali nechutné divadielko pre plebs a oklamali občanov SR. Kováčove milosti pre jeho syna napokon neboli zrušené. Jedine strana Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko nekompromisne požadovala aj zrušenie všetkých Kováčových milostí. Na poslaneckom grémiu sa Marián Kotleba dozvedel dôvody strán Smer-SD a SNS, pre ktoré nebudú zrušené všetky Kováčove milosti. Údajne by to spôsobilo šokujúce odhalenia o činnosti niektorých prominentných osôb na Slovensku. Pri vyšetrovaní ľudí, zapletených do kauzy Technopol, by sa údajne vylialo také množstvo starej politickej špiny, že by to mohlo spôsobiť verejné pobúrenie a dokonca by to vraj ohrozilo dobré meno a pamiatku nebohého prezidenta Kováča. A tak Michal Kováč ostal oficiálne aj naďalej bezúhonný občan SR.

Loading…

Lenže už predtým, v roku 2015, Hospodárske noviny podrobne informovali o ďalšej kauze Michala Kováča ml., spojenej s fiktívnym zvyšovaním dôveryhodnosti skupiny Chirana Group, čo umožnilo umelo navýšiť jej hodnotu. Išlo o podvod v hodnote vyše 30 miliónov EUR.

Vážená pani prezidentka, je málo pravdepodobné, že ste o týchto skutočnostiach nevedeli. Sú to totiž verejne dostupné informácie. V štátoch so štandardnou úrovňou politickej kultúry prezident po takomto morálnom zlyhaní sám odstupuje. Verím, že ste schopná sebareflexie a sama odstúpite z funkcie prezidentky SR. V opačnom prípade bude toto Vaše bezprecedentné zlyhanie vrhať na Vás zlé svetlo až do konca Vášho pôsobenia v úrade prezidentky SR.

S úctou

Karol Dučák, žurnalista a spisovateľ

 

O vymenovaní Michala Kováča za veľvyslanca SR v Spojených arabských emirátoach sme písali aj TU

Ďakujeme Zlate za TIP.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čo by mal nový minister vnútra urobiť hneď prvý deň v úrade?

Prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA príspevok v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *