pondelok , 24 februára 2020
Home / POLITIKA / ŠOK: Bol OBVINENÝ s KOČNERom. ČAPUTOVÁ ho dnes vymenovala za VEĽVYSLANCA

ŠOK: Bol OBVINENÝ s KOČNERom. ČAPUTOVÁ ho dnes vymenovala za VEĽVYSLANCA

 

Zuzana Čaputová odovzdala v stredu v Prezidentskom paláci poverovacie listiny dezignovaným slovenským veľvyslancom v zahraničí. 

Dezignovanému veľvyslancovi SR v Argentínskej republike so sídlom v Buenos Aires s priakreditáciou pre Bolívijský mnohonárodný štát, Čilskú republiku, Paraguajskú republiku, Peruánsku republiku a Uruguajskú východnú republiku p. Rastislavovi HINDICKÉMU. Dezignovanému veľvyslancovi SR v Spojených arabských emirátoch so sídlom v Abú Dhabi, p. Michalovi KOVÁČOVI. Dezignovanému veľvyslancovi SR v Štáte Izrael so sídlom v Tel Avive, p. Igorovi MAUKŠOVI.

Z všetkých vyššie uvedených dezignovaných veĺvyslancov je verejne najznámejší Michal Kováč, syn nebohého exprezidenta Michala Kováča a človek, ktorý bol s veľkou pravdepodobnosťou v istom čase a priestore v spojení s kontroverzným podnikateľom Mariánom Kočnerom (toho času vo väzbe). Pozrime sa teda bližšie na zúbok novému veľvyslancovi v Spojených arabských emirátoch. Jeho vymenovanie komentuje Michal Albert takto:

Mnohí by sa mohli pýtať, či prezidentka Čaputová včera (28. 8., pozn. red.) akoby neprefackala ideu slušného Slovenska – za veľvyslanca totiž vymenovala človeka, ktorý v minulosti podnikal s kontroverzným podnikateľom Mariánom Kočnerom. Vymenovaným veľvyslancom, ktorého do diplomatickej misie prezidentka vyslala, je syn prvého slovenského prezidenta Michal Kováč ml. Diplomaticky bude veliť slovenským zástupcom v Spojených arabských emirátoch. Mnohí by sa mohli pýtať: toto spojenie s Kočnerom nie je toxické? Prečo si Čaputová takto zašpinila ruky? Kováč ml. má totiž toho na rováši viac. Snáď najznámejšou vecou týkajúcou sa nového veľvyslanca na Arabskom poloostrove je kauza Technopol. A podľa medializovaných informácií sa okolo nej točila práve aj mediálne najsledovanejšia postava slovenskej politiky – podnikateľ Marián Kočner, ktorého SMS z Threemy šokujú slovenský mediálny svet. O spojení Technopol plus Kováč svedčil v článku na SME aj Peter Tóth. “V Nemecku odsúdený P. Krylov tvrdí, že M. Kováč ml. ho nahováral, aby zorganizoval podvod voči Technopolu cez firmu Introcommerce. V decembri 1995 major Valenčík obvinil M. Kováča ml. z navádzania na spáchanie trestného činu podvodu.”

Ako píše Infovojna, Kováč ml. “čelil od decembra 1995 na Slovensku trestnému stíhaniu pre navádzanie na podvod” a dopĺňa to informáciou, že neskôr chcel v Nemecku vypovedať, ale “na hraničnom priechode s Rakúskom ho policajti zastavili a ako stíhanej osobe mu odobrali pas”. Pomohol mu jeho otec – prezident. A to nie obyčajne. Udelil mu priamo milosť, “ktorou sa všetky stíhania voči jeho synovi Kováčovi ml. na Slovensku zastavili”.

V roku 2015 bol zase spojený s kauzou o ktorej písali Hospodárske noviny. “Taiwanské úrady vyšetrujú megapodvod a spreneveru viac ako 30 miliónov eur,” napísali s tým, že aktívnou súčasťou kauzy je “fiktívna česko-slovenská skupina Chirana Group a slovenský diplomat na Taiwane Michal Kováč mladší”. Skupine mal pomáhať umelým zvyšovaním ich dôveryhodnosti, a to napr. Memorandom s výskumníkmi, keď sa skupina zaujímala “o najnovší objav MIRDC (výskumná organizácia pri ministerstve obrany Taiwanu, pozn. red.) z oblasti materiálov používaných pri výrobe chirurgických nástrojov.

Jednou z právomocí prezidenta republiky je menovať diplomatov na diplomatické misie, prevažne do rolí najvyšších predstaviteľov slovenských ambasád. Veľvyslancom pri tejto prílšžitosti zapriala, aby pri svojej práci, podobne ako to robí ona, konali v prospech presadzovania hodnôt SR, “tak aby Slovensko bolo vnímané ako krajina, ktorá reprezentuje hodnoty demokracie, spravodlivosti, medzinárodných pravidiel,” povedala okrem iného pri vymenúvacom akte prezidentka Čaputová.

Fotogaléria z vymenovania nových slovenských veĺvyslancov v Prezidentskom paláci.

Loading…

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred a Michal Albert

Zdroj: TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Tajné VIDEO s exPREZIDENTom KISKOM. To musíte vidieť

Predvolebná kampaň vrcholí a druhé video, ktorého cieľom je pred voľbami kompromitovať exprezidenta a lídra …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *