streda , 5 augusta 2020
Home / POLITIKA / PROKURÁTOR: Vysokí úradníci spoluPRACOVNÍCI s Kočnerom. POZNAJú ich MENÁ ?

PROKURÁTOR: Vysokí úradníci spoluPRACOVNÍCI s Kočnerom. POZNAJú ich MENÁ ?

Dnes sa uskutočnila mimoriadne dôležitá tlačová konferencia. Špeciálna prokuratúra informovala o výsledkoch vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Informácie, ktoré zazneli na tlačovej konferencii sú naozaj šokujúce. Prokurátori uviedli, že vysokí úradníci spolupracovali s Kočnerom

Jeden z vyšetrujúcich prokurátorov na tlačovej konferencii potvrdil, že správy z Kočnerovho mobilu rátajú v desaťtisícoch. Medzi nimi sú aj také, ktoré si Kočner vymenil s viacerými verejnými činiteľmi alebo funckionármi. „Nie je to výzva pre politikov,“dodal prokurátor s tým, že nejde o samotné správy, ale o ich obsah a to, čo sa dialo po nich.

Prokurátor totiž naznačil, že vysokí štátni úradníci dobre poznajú trestný zákon a musia vedieť, či a ako ho porušili zákon, napríklad, že zneužili svoju právomoc alebo že pomáhali páchať trestnú činnosť. Na novinársku otázku, “ktorí štátni úradníci páchali trestnú činnosť?” odpovedal prokurátor, že „v dohľadnej dobe sa dozviete. Prokurátor však uviedol, že ide o predstaviteľov justičných a štátnych orgánov, ktorí pôsobia na rôznych úrovniach.

Prokurátori preto očakávajú zvýšené tlaky na políciu a prokuratúru samotnú, vyzvali novinárov, aby sa nedali vtiahnuť do rôznych hier. Napríklad minulý týždeň sa predseda Smeru-SD Robert Fico cez médiá obrátil na generálneho prokurátora aj policajného prezidenta a žiadal „poriadok“ na prokuratúre aj u vyšetrovateľov. Reagoval na zverejnené časti komunikácie z Kočnerovho mobilu, kde sa spomínajú Fico aj Kaliňák.

Na sociálnych sieťach sa okmažite začali šíriťiť otázka, “ktorých vysokých štátnych predstaviteľov páchajúcich trestné činy mal prokurátor špeciálnej prokuratúry na mysli?”

Odpovede a komentáre diskutujúcich boli naozaj širokospektrálne.

Na očakávané tlaky na políciu a prokuratúru upozornila aj samotná polícia na svojej FB stránke.

Video z dnešnej tlačovej konferencie z portálu denníka SME prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA v úplnom znení a bez cenzúry

Je naozaj prekvapujúce, že podozrivých páchateľov vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice vypátrali policajné orgány bez toho, aby odmena milión eur sľubovaná premiérom Ficom bola niekomu vyplatená

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

ŠOKujúce odhalenia: Agent Kyselica, agent Šťastný a 307 agentov s krycou legendou sudca

Korupcia, vypaľovanie kandidátov na sudcov a iné podozrenia zo závažnej trestnej činnosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *