utorok , 18 februára 2020
Home / POLITIKA / ŠOKujúce RIEŠENIE: CHLIEV SUDcov a PROKURÁTORov na Slovensku vyčistia len rakúski právnici

ŠOKujúce RIEŠENIE: CHLIEV SUDcov a PROKURÁTORov na Slovensku vyčistia len rakúski právnici

Uplynulú sobotu sa pred budovou Generálnej prokuratúry v Bratislave uskutočnila protestná demonštrácia o ktorej žiadne mainstreamové médium neinformovalo. Hlavnými organizátormi neobvyklej demonštrácie boli Julo Kovacs a Eugen Šimko, ktorí sa angažujú v známej fejsbukovej skupine ANTIFICO a ANTISMER.

Účastníci protestu rozdávali okoloidúcim občanom letáčiky a živo s nimi diskutovali.

Letáčiky zaujali aj nášho redaktora, ktorý Eugena Šimka vyspovedal.

“Z akého dôvodu sa takýmto neštandartným spôsobom verejne angažujete pán Šimko?” spýtal som sa organizátora protestu.

Keďže názory E. Šimka boli naozaj zaujímavé a pán Šimko toho hovoril naozaj veľa, požiadali sme angažovaného otca 10tich detí, aby svoje myšlienky, ako zmeniť stav slovenskej justície a prokurátúry dal na papier. Eugen neváhal a do redakcie nám poslal svojím spôsobom naozaj šokujúci návrh a riešenie.

V kontexte nedôvery občanov v slovenskú justíciu (píšeme o tom TU)

prinášame návrh Eugena Šimka v úplnom znení a bez cenzúry ako nám ho poslal do redakcie DENNÍKa POLITIKA:

Keď som bol mladý, môj otec mi vravel, že od roku 1948 komunisti robili všetko preto, aby štúdium práva zničili, aby vyštudovaní “právnici” boli ich lokaji.

Na gymnáziu som na vlastné oči videl akú mal pravdu. Kto sa na “štúdium” “práva” hlásil? Boli to najväčší lúzri, darebáci, vychcanci. S pochopením dôležitosti práva a zákona v štáte malo veľmi málo z nich niečo spoločné. O morálke ani zdiaľky.

Nazvime ich “fiškáli”.

Dnes sú títo “fiškáli” vo veku, keď majú obsadzovať vrcholové funkcie či už v súdnictve, na prokuratúre, polícii, školstve, proste miesta životne dôležité pre fungovanie štátu.

A týchto “fiškálov” otcov, matky, učiteľov sme dovolili od 1989 byť stále vo vysokých funkciách, dokonca sme im uvoľnili ruky tým, že sudca je nepotrestateľný, neodvolateľný.

Čo s tým? Deti, vnuci “fiškálov” sú už taktiež “vyvolení” a presne v ich duchu sa správajú. Teda, situácia ešte horšia ako v roku 1989.

Helmut Kohl v roku 1990, keď zjednotil Nemecko mal rovnaký problém. Vyriešil ho tak, že územie bývalého Východného Nemecka bez zmeny prebralo právny poriadok SRN (západného Nemecka) a povolal penzionovaných sudcov, prokurátorov, policajných funkcionárov a všetkých východonemeckých prepustil.

Navrhujem presne takéto riešenie:

1) Prebrať právny systém Rakúskej republiky. Je nám najbližší

2) Všetkých sudcov, prokurátorov, vyšších policajných funkcionárov je okolo 8000, požiadať Rakúsko a Nemecko o penzionovaných a našich “fiškálov” prepustiť

3) Zrušiť všetky právnické školy, podobne aj “politologické” ako semenište boľševikov

4) Požiadať európsku administratívu o to, aby toto mohlo byť financované z eurofondov.

5) Neskôr to financovať z nerozkradnutých peňazí. Rozkradnutých je zatiaľ neúrekom

6) Rozumne a prísne vyberať na štúdium v Rakúsku a Nemecku na právnických a policajných školách deti slušných nie bohatých ľudí. Bohatých podobne ako Ježišova ťava, ak prejdú uchom ihly, tiež.

7) Tieto deti po návrate zo štúdií zamestnať ako pomocníkov (koncipientov) na povedzme 10-15 rokov

8) Keď sa osvedčia, po uplynutí doby ich menovať do funkcií

9) Postupne budovať nové právnické a policajné vysoké školy. Politologické sú nielen zbytočné, ale dokonca nebezpečné, tie nie.

Celý tento proces bude nesmierne namáhavý a zložitý, má mnoho úskalí (napr. jazyková bariéra, sabotáže), ale niet inej cesty, ak má náš národ prežiť. Inou cestou bude už len absolútne ovládnutie našej krajiny silami zla a deštrukcie.

Takže ťažká doba si žiada ťažké riešenia.

Eugen Šimko

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred a Ján Blaško

Zdroj: TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

ŠOK: Prizná sa MAZÚREK k užívaniu ANABOLÍK ? DROGY priznal TRUBAN a ospravedlnil sa

Na hlavu kotlebovca Miňa Mazúreka sa zniesli naozaj šokujúce obvinenia. Na sociálnych sieťach sa začali …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *