piatok , 25 septembra 2020
Home / SLOVENSKO / VIDEO: TY HAJZEL, taký KO*OT Vám do ÚST. RÓMsky KRÁĽ demonštruje PROTI zatknutiu Mariána

VIDEO: TY HAJZEL, taký KO*OT Vám do ÚST. RÓMsky KRÁĽ demonštruje PROTI zatknutiu Mariána

Polícia v Košiciach spacifikovala podnapitých občanov na čerpacej stanice v mestskej časti Košice-Šaca a pri zákroku zaistila aj istého Mariána, ktorý sa chválil “svojimi známosťami.”

Občania zákrok polície natáčali na video, ktoré zdieľali na sociálnej sieti FB.

Predmetné video:

Kedže zadržanie občana Mariána vyvolalo demonštráciu vedenú rómskym kráľom Botošom. Viac aj na videu

Loading…

a zároveň bol zverejnený aj v českom médiu tento príspevok nižšie v plnom znení prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA:

“V Košicích městské části Šaca si vyšla rodina na místní benzínovou pumpu, kde se chtěli občerstvit a posedět v místech k tomu určených. To se znelíbilo místní policejní hlídce a tak se svým služebním automobilem jezdili kolem do kola a čekali na jakékoliv porušení zákona ze strany Romů. Celkově se v místě objevili jedenáctkrát. Dosud není známo, co jim stačilo k tomu aby zasáhli proti skupině obyvatel, ale s určitostí je možné potvrdit informace, že zásah byl neadekvátní a protiprávní.

Romové celý průběh zásahu natáčeli na mobilní telefon a zveřejnili ho prostřednictvím sociálních sítí. Na videu je vidět, jak je v policejním automobilu zadržen p. Kuchár , který sedí na zadním sedadle a sleduje diskuzi svých příbuzných s policí. Po celou dobu je v klidu a nijak nenarušuje debatu. Skupinka neustále žádá vysvětlení důvodu zadržení a zásahu Slovenské policie. Je zde jasně slyšet, že policisté neobdrželi žádnou stížnost a ani nebyl porušen zákon.

Během chvíle se objevují další hlídky a situace se radikálně mění. Policie začíná trvat na kontrole dokladů a situaci eskaluje do chvíle, kdy zadržený v autě chce vysvětlení celé akce. A tady se končí klidná debata . Policie z auta vytáhne p. Kuchára a prudce s ním hodí o zem. Položí ho na břicho a přidává mu na ruce pouta, která dosud neměl. Nastoupil totiž do vozu sám po výzvě strážníků. Muže nakonec odvezli na místní policejní stanici a tady ho zadržovali až do rána. Po té jej propustili.

Video vyvolalo okamžitou reakci a do Šace se vydal Ivan Hriczko společně s Romským králem Robertem Botošem a dalšími lidmi , kterým situace nebyla lhostejná. Ihned se spustila výzva k protestu vůči takovému přístupu policejních orgánů a k podpoře p. Kuchára.

Během pár hodin se sešlo 400 lidí a to jak z řad Romů tak i majority. Pokojný protestem vyjádřili obavu z nepřiměřených zásahů místní policie a obavu o své děti a příbuzné. Vyzvali všechna Romská média a blogy k zveřejnění celé události a tím i podpoře protestu. Připojil se ihned blog G6, který situaci sledoval po celý den, TV JOJ a také naše redakce Rokuje.

Ivan Hriczko zdůraznil, že je mu celé situace velmi líto a tento případ se musí dostat před generální inspekci MV.”

Polícia SR priniesla k veci nasledovné stanovisko:

Rómsky kráľ Róbert Botoš sa na sociálnych sieťach rád prezentuje svojím bohatstvom a luxosom v akom žije.

Ďakujeme Robovi za TIP.

Pošlite nám pravdivé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  a dôkazy potvrdzujúce, ktorí politici užívajú drogy a odmena zo strany nášho partnera na  reklamné plochy a PR články Vás neminie.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: Tu a TU a TU a TU

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Koronavírus neprerušil vzdelávanie audítorov

Napriek nepriaznivej situácii v organizovaní podujatí, Slovenská komora audítorov neprerušila povinné vzdelávanie svojich členov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *