utorok , 1 decembra 2020
Home / POLITIKA / Hrozí KOČNERovi SMRŤ? Môže mať TAJNÁ SLUŽBA záujem na jeho UMLČANÍ?

Hrozí KOČNERovi SMRŤ? Môže mať TAJNÁ SLUŽBA záujem na jeho UMLČANÍ?

V septembri plánuje Špecializovaný trestný súd pojednávať v Justičnom paláci v Bratislave. Odporúča mu to aj väznica v Leopoldove.

Eskorta Mariana Kočnera na Špecializovaný trestný súd v Pezinku je bezpečnostné riziko, a preto odporúčame, aby sa pojednávania s ním uskutočnili v niektorom z ústavov na výkon väzby a trestu. Leopoldovská väznica to v liste odporúčala predsedovi senátu Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Emilovi Klemanič, ktorý pojednáva kauzu zmeniek.

Loading…

 

O aké bezpečnostné riziko ide, zatiaľ väznica nespresnila. Nie je tak jasné, či hrozí, že by sa Kočner pokúsil ujsť alebo hrozí niečo aj jemu samotnému. To všetko napísal dnes DENNÍK N a tieto informácie sú naozaj závažné.

“Dnes je už viac menej jasné, že obvinený Marián Kočner v minulosti s veľkou pravdepodobnosťou bol príslušníkom tajnej služby a nie je vylúčené, že ním stále je, resp. je v nejakom špecifickom postavení vo vzťahu k tajnej službe,” uviedol na dopyt DENNÍKa POLITIKA bezpečnostný analytik, ktorý z pochopiteľných dôvodov si nepraje byť menovaný, avšak DP disponuje jeho identitou.

O tom, že obvinený kontrorverzný podnikateľ Marián Kočner mal a je možné, že stále má blízko k tajnej službe sa nepriamo vyjadril aj Kočnerov kamarát a firemný spoločník Štefan Agh na špecializovanom súde v Pezinku 24.7.2019.

Agh sudcovi a verejne povedal, že Kočnera pozná od začiatku deväťdesiatych rokov, no nemôže povedať viac, lebo by mohlo ísť o utajovanú skutočnosť. 

 Vec komentovali aj náš politický komentátor Marian Zaboj TU

Najnovšie informácie a zákulisie okolo tak vzbudzujú dôvodné obavy o bezpečnosť, zdravia a život Mariána Kočnera. “Je pochopiteľné, že úplne umlčanie Kočnera by mnohým vysokopostaveným ľuďom nesmierne vyhovovalo,” uviedol na záver bezpečnostný analytik pre DP.

Asi najznámejším prípadom umlčania osoby ešte skôr ako povedala celú pravdu je smrť Oswalda, ktorý je považovaný za vraha amerického prezidenta J.F. Kennedyho.. Oswalda zabili v podzemí policajnej stanice pred kamerami len dva dni po atentáte na Kennedyho. Podľa oficiálnej verzie Jack Ruby, Oswaldov vrah, konal z hnevu nad smrťou Kennedyho a strieľal sám. Mnohí však veria, že to tak nebolo a že bol súčasťou väčšieho sprisahania a mal „umlčať“ Oswalda.

Celú kauzu okolo Mariána Kočnera DENNÍK POLITIKA dôkladne monitoruje a vďaka viacerým tipom do redakcie sa vytvára zaujímavá mozaika, ktorá môže širokú verejnosť ešte naozaj prekvapiť.

Zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKa POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj: TU

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

SaS dýcha na chrbát hnutiu OĽaNO, voľby by vyhral Hlas-SD a Smer-SD je až za kotlebovcami

Do parlamentu by sa dostalo osem politických subjektov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *