nedeľa , 31 mája 2020
Home / POLITIKA / 3.SVETová VOJNA. ČO ju spôsobí? ŠOKujúca analýza miliardára

3.SVETová VOJNA. ČO ju spôsobí? ŠOKujúca analýza miliardára

Čínsky miliardár Jack Ma varoval vo svojej analýze, ktorú predniesol dnes (23.1.2019) na Svetovom ekonomickom fóre vo švajčiarskom Davose, že nové technológii môžu viesť k tretej svetovej vojne.

Zakladateľ Alibaba vyhlásil v Davose, že história ukazuje, že technologické inovácie sú primárnym faktorom globálnych konfliktov. “Nové technológii môžu viesť k tretej svetovej vojne,” uviedol Jack Ma.

“Prvá svetová vojna bola kvôli prvej technologickej revolúcii,” povedal na Svetovom ekonomickom fóre v Davose vo Švajčiarsku. “Druhá technologická revolúcia spôsobila druhú svetovú vojnu.”

Loading…

“Toto je tretia technologická revolúcia – prichádzame,” dodala Jack Ma.

Nie je to však prvýkrát, čo vedúci podnikania urobil takéto varovanie. V roku 2017 podobný komentár uviedol, že vývoj strojového učenia a umelej inteligencie pravdepodobne povedie k tretej svetovej vojne.

Podobné zlovestné poznámky urobil v minulosti aj ďalší tech miliardár – Elon Musk. Generálny riaditeľ Tesla vlani uviedol, že konkurencia medzi vládami, ktoré majú byť lídrami v oblasti AI, pravdepodobne spôsobia tretiu svetovú vojnu.

Pokiaľ ide o roboty a AI, Jack Ma zdôraznil dôležitosť vzdelávania a povedal, že mladí ľudia by mali byť schopní robiť veci, ktoré stroje nemôžu robiť.

Napriek varovným upozorneniam výkonný predseda Alibaby povedal, že stále verí v potenciál technológií robiť dobro.

Zdôraznil zmenu klímy ako oblasť, kde sa technológia môže využívať spôsobom, ktorý prináša prospech spoločnosti. Údaje napríklad môžu pomôcť odborníkom používať fosílne palivá “efektívne” a “inteligentne”, povedal.

Jack Ma povedal tiež v Davose že, “Mali by ste robiť dobré veci pre svet, robiť dobré veci pre budúcnosť a veriť mladým ľuďom.”

Ďakujeme Josephovi za TIP a čiastočný preklad.

Obdobne, aj keď z iného súdka varoval pred technologickým pokrokom a jeho neblahými následkami pre svet aj patriarcha Kirill. Písali sme o tom TU: ŠÉFom interNETU bude ANTIKRIST, vyhlásil patriarcha Kirill

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred. and Joseph Clarck

Zdroj info a foto: TU

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Korona inšpirácie

Čím viac informácií je dostupných o koronavíruse, tak si nie som istý, že má svet …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *