nedeľa , 31 mája 2020
Home / POLITIKA / VIDEO: 21 MRTVOL na USA hranici s MEXIKOm. TRUMP reaguje

VIDEO: 21 MRTVOL na USA hranici s MEXIKOm. TRUMP reaguje

Medzinárodné mexické úrady včera (10.1.2019) oznámili, že na americko-mexickej hranici našli 21 tiel po prestrelke drogových gangov v meste, ktoré americký prezident Trump navštívil.

Telá – niektoré z nich boli veľmi zhorené – boli nájdené v stredu v pohraničnom meste Miguel Aleman, približne 170 kilometrov od McAllenu v Texase. Trump mal navštíviť mesto , pretože pokračuje vo svojom úsilí stavať dlhé – hraničnej steny.

Loading…


 

“Máme správy, že včera (stredu) došlo k prestrelke medzi dvoma zločineckými skupinami, ktoré skončili s 21 mŕtvymi ľuďmi,” povedal hovorca bezpečnostnej služby Tamaulipas Luis Alberto Rodriguez pre mexický televízny spravodajský kanál Milenio.

Tamaulipas sa stal jedným zo štátov s najväčším násilím v Mexiku, pretože konkurenčné protidrogové kartely  navzájom bojujú o svoju strategickú pozíciu na americkej hranici.

McAllen, kde sa Trump  stretol s agentmi pohraničnej hliadky,  leží naproti Tamaulipasu. Ministerstvo zahraničných vecí Spojených štátov amerických vydalo najzávažnejšie bezpečnostné varovanie pre štát kvôli násilným trestným činom a klasifikovalo ho spolu s krajinami ako Irak a Afganistan.

Viac ako 200 000 ľudí bolo zavraždených v Mexiku odvtedy, čo vláda nasadila armádu na boj proti mocným drogovým kartelovým krajinám v roku 2006, vrátane rekordných 28 711 v roku 2017. Predbežné údaje naznačujú, že rekord  bol  rozbitý v roku 2018 opäť prekonaný.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred./MK

Zdroj info a foto: TU

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Izraelská polícia zastrelila pri jeruzalemskom Starom meste neozbrojeného Palestínčana

Muž bol podľa príbuzného mentálne znevýhodnený a smeroval do neďalekej školy pre ľudí so špeciálnymi potrebami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *