sobota , 30 mája 2020
Home / Bulvárne / BLAHA (Smer): LAJČÁKovo ministerstvo (Smer) KLAME, šíri HOAXY a FALOŠne obviňuje

BLAHA (Smer): LAJČÁKovo ministerstvo (Smer) KLAME, šíri HOAXY a FALOŠne obviňuje

Fesjbuková sporová diskusia medzi Lajčákovým ministerstvom (SMER) a poslancom Blahom (SMER), kde sa navzájom “sporia” o bezpečnostnú stratégiu Slovenska spĺňa takmer všetky kritéria v zmysle videa

 

V čiastočnom rozsahu prinášame FB sporovú diskusiu Smer-Smer aj čitateľom DENNÍKa POLITIKA.

Začalo to navonok marketingovo úplne nevinne

Poslanec Blaha neponechal nič na náhodu a reagoval rýchlo:

Loading…


“Trvalo celých 24 hodín, kým z Washingtonu prišla reakcia na moje výhrady k Bezpečnostnej stratégii

NEROZUMIEM, PREČO MZV ZOSMIEŠŇUJE KOALIČNÉHO PARTNERA

Už dlho som sa tak dobre nepobavil – v reakcii MZV píše, vraj rešpektujú môj názor, ale že som ho mal vyjadriť v čase, keď sa stratégia pripravovala. A potom už len bla-bla-bla o tom, aké je NATO super a tak – bez fantázie, bez úrovne, bez politickej rozvahy. Doslova – trápne.

Samozrejme – nechýba opätovné kopnutie do koaličného poslanca Jaroslava Pašku z SNS za to, že vraj spomínal nejaké vesmírne telesá – to sú tie chvíle, keď sa diplomati pokúšajú o humor a zabúdajú, že opakovaný vtip už nie je vtipom.

Ja by som cteným excelenciám pripomenul, že Blaha nič nehovoril o „vesmírnych telesách“ a spomínať ich je len lacný argumentačný faul na úrovni 5-ročných detičiek. Niekto tu zjavne stráca nervy a správa sa ako malý uslintaný loptoš. Človek by od slovutných diplomatov čakal onakvejšie výkony

LACNÉ ARGUMENTAČNÉ FAULY

Tamtadadá, ako inak – nechýba ani zmienka o Sorosovi. MZV sa vystatuje, že prípravu stratégie nefinancoval Soros. Akoby som niečo také tvrdil. Pravda ale je, že som vo svojom statuse nič také nenapísal. V súvislosti s tvorbou stratégie som písal o Valáškovi z Carnegie. Ako hovorieval Fantozzi: takhle hloupě se splést.

Od MZV každopádne ďalší argumentačný faul. Takzvaný slamený panák. Ako s vesmírnymi telesami. Ach jaj, ako malé deti. Ale všimnite si, že MZV ani slovkom nevyvracia, že by sa pán Valášek, financovaný z Washingtonu, na príprave textu nepodieľal. Čím to asi bude…

ZALIEČAŤ SA LIBERÁLNEJ KAVIARNI A OPOZÍCII? PERFEKTNÁ POLITICKÁ TAKTIKA! WAW!

Politicky je najšialenejšie to, ako sa MZV snaží zaliečať liberálnej kaviarni – fóriky o Sorosovi, vesmírnych telesách, zosmiešňovanie SNS a podobne. Neviem, kto našim cteným vládnym úradníkom na MZV poradil, aby takto pubertálne útočili na koaličných poslancov, ale ruku na srdce – príliš rozumné to nie je.

Je fajn, že vám takéto zlomyseľnosti lajkujú poslanci SaS či liberálne slniečka. Mimochodom, tie isté kreatúry, čo do MZV zúrivo kopali v kauze Hlávková… Takže toto sú teraz najlepší kamaráti? V poriadku, dobré vedieť. Ja len, že aj malé deti na pieskovisku vedia, že na nich táto vláda nestojí a nepadá. Už došlo? Blik!

Ale v poriadku – ak toto múdre hlavy z rezortu vyhodnotili ako ten najlepší spôsob, ako získavať podporu v parlamente, tak im budem držať palce pri najbližšej debate v pléne. A na výboroch. Konečne sa porozprávame otvorene, moji milí.

VRAJ SOM NEPREDLOŽIL PRIPOMIENKY – ARE U KIDDING ME?!

Z celej reakcie MZV vlastne stojí za zmienku iba táto veta: „Pán poslanec v priebehu prípravy Bezpečnostnej stratégie nepredložil zásadné pripomienky k jej zneniu. Navrhol niektoré úpravy textu ako obyčajné pripomienky, čo znamená, že konečnú verziu ich zapracovania nechal na spracovateľovi dokumentu, teda MZVaEZ SR. Ďakujeme mu za túto dôveru.“

Hm. Takže toto boli fantazmagórie Washingtonu. A takéto sú fakty: na MZV som v čase prípravy bezpečnostnej stratégie poslal 11 konkrétnych výhrad, z toho 8 zásadných. Obsahujú v sebe presne tú istú kritiku, ktorú som sformuloval vo včerajšom statuse – toto sú ony.

TOTO BOLI MOJE PRIPOMIENKY – PROTI RUSOFÓBII, PROTI PROPAGANDE, PROTI KULTU AMERIKY A NATO

1. žiadal som vyhodiť účelové interpretácie extrémizmu, najmä stupídnu vetu, že „extrémistické hnutia… upozorňujú na sociálnu nespravodlivosť“;

2. žiadal som vyhodiť konkrétne rusofóbne konštatácie, o tom, ako má správanie Ruskej federácie dopad na bezpečnosť a stabilitu;

3. žiadal som odstrániť účelovú interpretáciu, podľa ktorej dochádza k „protizápadnej“ propagande, keďže propaganda je obojstranná a odmietam obmedzovanie slobody slova;

4. žiadal som odstrániť, ž NATO je hlavnou platformou pre našu bezpečnosť;

5. žiadal som vyhodiť z textu to, že USA pre nás majú osobitné postavenie z hľadiska bezpečnosti, naopak, doplnil som bezpečnostný potenciál Európy bez USA;

6. žiadal som vyhodiť z textu, že chceme posilňovať východné krídlo NATO;

7. žiadal som vyhodiť, že sa máme zapájať do misií NATO;

8. žiadal som vyhodiť pasáž o „formovaní konsenzu“, ktorá v sebe zahŕňa propagandistické výzvy a obmedzovanie slobody slova;

Doplnil som ešte tri štylistické úpravy.

Ministerstvo z mojich 11 výhrad akceptovalo tri. Tie štylistické. Všetky zásadné obsahové verzie zamietlo. Bez udania dôvodu. Asi došiel pokyn z Washingtonu.

Doteraz mám tú komunikáciu v e-mailoch, nie je problém ju kedykoľvek ukázať.

AROGANCIA VOČI PARLAMENTU

Moja kritika Bezpečnostnej stratégie SR vyplýva z toho, ako arogantne sa MZV postavilo k mojim návrhom. Odmietam rusofóbiu, odmietam kult Ameriky, odmietam útoky na slobodu slova. Nuž a preto odmietam túto Bezpečnostnú stratégiu. A som v tom konzistentný.

Od chvíle, kedy som dostal z MZV odpoveď, robím všetko preto, aby sa tento materiál nedostal do parlamentu. Pretože je slabý ako čaj. Filozoficky je úplne popletený. A politicky je v priamom protiklade k tomu, čo chcú moji voliči. Ľavicoví voliči.

NEMÁTE UŽ TOHO DOSŤ?

Reakciu MZV považujem za znak politickej nezrelosti. Po Marrakéši je to ďalší nepochopiteľný útok na parlament, na koaličné strany, na ľavicových a národne cítiacich voličov.

Hej-hej, liberáli sa tešia, opozícia tlieska, americkí agenti sú vo vytržení. Ale čo počúvam ľudí, ktorí túto vládu podporujú, tým už dochádza trpezlivosť.

Veď povedzte, priatelia, nemáte už toho dosť?

Ja mám veľký zmysel pre humor, ale aby dávalo MZV statusy na úrovni pubertálnej stránky Zomri… Rovnako útočné, rovnako úbohé, rovnako anonymné… To asi nie je to, čo od našich slávnych diplomatov očakávame, že nie?

Na americkej sociálnej sieti FB spor o bezpečnostnej stratégii Slovenska medzi Smerom (v zastúpení MZV) a Smerom (v zastúpení Blaha) vyzerá pre nezainteresovaného pozorovateľa naozaj hrozivo

 

Lajčákovo ministerstvo (SMER) na výhrady poslanca Blahu (SMER) reaguje tiež na FB

Poslanec Blahu (SMER) na FB Lajčákovmu ministerstvu (SMER) odkázal:

Ďakujeme Ľubošovi za TIP.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

spracred.

Zdroj info a foto: TU a TU

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Korona inšpirácie

Čím viac informácií je dostupných o koronavíruse, tak si nie som istý, že má svet …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *