pondelok , 24 februára 2020
Home / POLITIKA / SERGEJ RUDSKOJ: „SME NAJLEPŠIE PRIPRAVENÁ ARMÁDA NA SVETE!“

SERGEJ RUDSKOJ: „SME NAJLEPŠIE PRIPRAVENÁ ARMÁDA NA SVETE!“

Sme najlepšie pripravená armáda na svete“, povedal pre sýrske médiá náčelník operačného oddelenia Armády Ruskej federácie Sergej Rudskoj.

Odpovedal tak na otázky žurnalistov ohľadne pôsobenia ruských vojakov v Sýrii. Rozhovor poskytol sýrskej tlačovej agentúre SANA a my ho preberáme prostredníctvom nášho vyslaného redaktora Bodo Greima v libanonskom Bejrúte.

Generál sa vyjadril aj k otázkam utečeneckej krízy, ako aj k otázkam existencie organizácie známej, ako Islamský štát (ISIS). Našim čitateľom prinášame skrátenú verziu rozhovoru.

SANA: Aké sú konečné cieľe Vašich vojakov na území Sýrie?

Rudskoj: Som predstaviteľom armády a k otázkam vyslovene politického charakteru sa z titulu mojej funkcie nemôžem vyjadriť. Vojenským cieľom našej armády je prímerie a likvidácia teroristov na území Sýrie. Obnovenie skutočnej nezávislosti krajiny, nastolenie mieru a poriadku.

SANA: Turecký novinár Mehmet Akhul prišiel pred časom zo šokujúcou správou o skutočnom pôvode organizácie ISIS a o pozadí toho, kto ju ovláda. Od toho času je však nezvestný. V médiách sa špekuluje o tom, kto vlastne on je a kto stojí za ním. V libanonskej tlači sa objavili správy o tom, že bol videný na štábe Armády RF blízko Damašku. Čo o tom viete?

Rudskoj: Pán Akhul bol v skutočnosti v jordánskom Ammáne a nie v Damašku. Jeho svedectvo stále preverujeme. Niektoré jeho tvrdenia ohľadne koordinácie utečeneckej vlny do Európy sú nesporne pravdivé. Čo sa týka pôvodu ISIS a jeho organizačnej štruktúry – k tomu sa po dohode s našim ministerstvom zahraničia nevyjadrujem. Jeho obvinenia sú mimoriadne vážne a ako také by v prípade ich pravdivosti veľmi menili naše postoje ku kríze na Blízkom východe a menili by aj naše strategické ciele.

SANA: Ako dlho budú ruské vojská pôsobiť v oblasti?

Rudskoj: Budú tu dovtedy, kým nebudú dosiahnuté strategické ciele

SANA: Ruskí vojaci sú obviňovaní zo zverstiev na civilnom obyvateľstve, ako aj na nepriateľských vojakoch. Je to pravda?

Rudskoj: Máme najlepšie pripravenú armádu na svete. Máme najlepší výcvik a do boja posielame skúsených vojakov, ktorí nepotrebujú páchať násilie na to, aby dosiahli svoje ciele. Zahraničná a hlavne západná propaganda však vidí veci odlišne. Je to hlavne preto, že ich armády majú vážne problémy s bojovou prípravou, ako aj disciplínou.

Manar al-Frieh (SANA)

Preklad a úpravy pre Denník Politika:

Bodo Greim

Redaktor, Bejrút

Súvisiace články: 

Horúca správa: V EURÓPE ZAČALA VOJNA !!!

AKTUALIZUJEME HORÚCU SPRÁVU: V EURÓPE ZAČALA VOJNA! EURÓPA MOBILIZUJE!

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Do karnevalového sprievodu v nemeckom meste Volkmarsen vrazilo auto, zranilo aj deti

Svedkovia uviedli, že vodič strieborného Mercedesu obišiel bariéru, ktorá oddeľovala premávku od sprievodu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *