nedeľa , 24 mája 2020
Home / POLITIKA / KISKA je DAŇový PODVODNÍK a kradne POZEMKY. Budem ho ŽALOVAŤ, uviedol KALIŇÁK. Bodka za ÚNOSom Vietnamca

KISKA je DAŇový PODVODNÍK a kradne POZEMKY. Budem ho ŽALOVAŤ, uviedol KALIŇÁK. Bodka za ÚNOSom Vietnamca

Exminister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) vyzval včera (6.12.2018) médiá, aby sa ospravedlnili civilným pracovníkom, ktorých krivo obvinili vo “vymyslenej kauze únosu” vietnamského manažéra, a aby napravili túto chybu.

Uviedol na svojej tlačovej konferencii. Kompletné video nižšie:

Kaliňák tiež vyhlásil, že bude v občianskoprávnom konaní žalovať prezidenta Andreja Kisku, podľa ktorého došlo v tejto kauze Vietnamca k zneužitiu štátnej moci. “Budem veľmi rád, keď sa stretneme na súde. Bude mať možnosť vysvetliť svoje slová,” povedal exminister vnútra na tlačovej konferencii, ktorú nazval Bodka za Vietnamcom.

Exminister zopakoval svoje predošlé vyjadrenie, podľa ktorého verí, že Vietnam nezneužil našu pohostinnosť. “Ja osobne tomu neverím. Ale čo vyšetrovanie preukázalo, je, že SR v tom nebola zapojená. Žežiadny politik, policajt či štátny úradník sa na tom aktívne nepodieľal. Nie je téma, či bol alebo nebol niekto unesený, ale to, či sme im aktívne pomáhali, a tu sa potvrdilo, že to nie je pravda,” vyhlásil exminister.

Loading…

Na novinársku otázku, prečo sme oklamali Poľsko informáciou, že na palube daného špeciálu je Kaliňák osobne, aby mu povolili prelet, reagoval exminister tak, že nikto to Poliakom nepovedal. Neskôr uviedol, že sa to tak urobilo vo viacerých prípadoch aj pri iných ústavných činiteľoch.

Kaliňák je presvedčený, že máme neschopnú opozíciu, a tak sa médiá rozhodli, že prevezmú jej úlohu. “Rodia sa tak kauzy a témy, ktoré sú často bez reálneho základu. Najvypuklejším príkladom je tzv. kauza únosu vietnamského občana. Bolo k tomu povedané všetko, napriek tomu sa niektoré médiá rozhodli, že to treba rozpútať intenzívnejšie, a tak vyprodukovali hoax. Boli to vymyslené informácie, ktoré preverovala prokuratúra v spolupráci s políciou a prípad uzavrela, že sa takéto veci nestali,” povedal na margo článku, ktorý opisoval, ako mal únos Vietnamca prebiehať na území Bratislavy aj v súčinnosti so slovenskými orgánmi.

Tlačová konferencia exministra vnútra sa nakoniec zmenila na konfrontáciu medzi exministrom vnútra a redaktorkou Denníka N Monikou Tódovou.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred.

Zdroj info a foto: FB

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Korona inšpirácie

Čím viac informácií je dostupných o koronavíruse, tak si nie som istý, že má svet …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *