štvrtok , 28 mája 2020
Home / SVET / USA sa pripravujú na VOJNU s Čínou na MORI o MORE

USA sa pripravujú na VOJNU s Čínou na MORI o MORE

Denník South China Morning Post uvádza, že Čína posilňuje svoju námornú flotilu v Juhočínskom mori v súvislosti s pokusmi USA spochybniť požiadavky Pekingu na sporné vody.

Pozorovatelia tvrdia, že čínska fotila umožní sledovať zahraničné plavidlá v Juhočínskom mori, ale vojenská prevaha stále zostáva na námorníctve Spojených štátov. Americký viceadmirál Phillip Sawyer – veliteľ 7. US flotily – povedal, že nasadenie dvoch úderných skupín pod vedením lietadlových lodí USS Ronald Reagan a USS John C. Stennis poskytuje jedinečnú námornú bojovú silu na zachovanie „slobody navigácie“ v ázijsko-tichomorskej oblasti. Siedma flotila disponuje 75 lietadlami na lietadlovej lodi Ronald Reagan, tuctom jadrových ponoriek, štyrmi obojživelnými loďami, 16-20 prieskumnými lietadlami a štyrmi mínolovkami. Sily čínskeho loďstva v Juhočínskom mori tvorí vyše 80 plavidiel – vrátane 12 raketových torpédoborcov, 35 fregát, dvoch ponoriek a 20 obojživelných lodí. Podľa odborníkov väčšina čínskych plavidiel je menej technologicky vyspelá ako lode námorníctva USA.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

spracred.

Zdroj info a ilustračné foto: fb and China tries to strengthen navy in face of growing US challenge to South China Sea claims

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Boj proti dezinformáciám berie Twitter vážne, začal označovať nepravdivé tvrdenia v Trumpových príspevkoch

Twitter začal označovať nepravdivé príspevky amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *