štvrtok , 28 mája 2020
Home / POLITIKA / POSLANEC o 17tom novembri: POD lampou „DEMOKRACIE“ opäť zíva veľká TMA ako ČIERNA DIERA

POSLANEC o 17tom novembri: POD lampou „DEMOKRACIE“ opäť zíva veľká TMA ako ČIERNA DIERA

PPri obzretí sa 29 ročným pohľadom späť a pri zamyslení, čo nám dal 17.november 1989 a kde sme sa ocitli nevidím svetlo na konci tunela našej vývojovej cesty. Dokonca môžeme povedať, že pod lampou „demokracie“ opäť zíva veľká tma ako čierna diera.
Mnohé sa podobná čoraz viac na obdobie, ktoré si mladá generácia nepamätá, a ktoré sme volali totalitou. Paradoxne a v kontexte aktuálnych udalostí odkazujem mladej generácii, že aj bývalý totalitný režim sa tváril, že je tu pre slušných ľudí, ktorí idú v jeho hlavnom prúde na čele s pokrokovými súdruhmi, angažovanými médiami a progresívnou omladinou, budujúcou „svetlé zajtrajšky“.

Dnes sa len vymenili kabáty a aktéri. Opäť sa na piedestál derie progresívna liberálno-ľavicová ideológia, ktorú nám cez propagandu opäť servírujú úderní a nadmieru angažovaní novinári, často s pokútnou minulosťou, vzťahmi a orientáciou. Po 28 rokoch sa opäť dobre darí nálepkovaniu, vyhľadávaniu „triedneho nepriateľa“ doma aj vo svete, opäť sa zneužíva sila médií na diskreditáciu a likvidáciu ľudí s inými názormi. Hviezdami v médiách hlavného prúdu sú opäť biele udavačské vrany, ktoré očisťujú našu spoločnosť od akýchsi extrémistov a nepriateľov demokratického režimu. Návrat starých zlých časov by nebol možný, keby sa v spoločnosti nepodporovali odporné javy ako sledovanie občanov, špicľovanie na sociálnych sieťach a extázu zažíva niečo, čo sme pochovali po novembri 89 ako prvé – cenzúra! Aj bývalý totalitný režim tvrdil, že robí všetko pre budovanie spravodlivej spoločnosti, presadzoval dokonca demokraciu s prívlastkom „ľudová“. Dnes počuť na každom rohu a z každej hlásnej mediálnej trúby spojenie „liberálna demokracia“. Lenže s hlasom ľudu a jeho vôľou je to ako s gravidnou ženou. Buď je tehotná, alebo nie je. Preto demokracia nemôže mať prívlastky.

Bývalú stranícku tlač vymenila tlač oligarchov, novinári nepíšu v duchu marx-leninskej ideológie, ale píšu a vysielajú v duchu ideológie neomarxizmu a najmä multikulturalizmu. A opäť tu máme nedotknuteľných nadľudí, vyvolených, chránených systémom. Spravodlivosť dobehla dvoch bývalých ministrov, dokonca si pôjde na 5 rokov posedieť aj podnikateľ Bašternák, ale za ten istý prečin nepadne hlava štátu!
Moja generácia žila v napätí a strachu z vojny dvoch svetových veľmocí a fatálneho stretu dvoch rozdielnych svetov. A čo sa zmenilo? Zákon o mieri už nemáme a najväčšími hrdinami mainstreamu sú vojnoví štváči, glorifikujúci agresívny pakt NATO, očierňujúci Ruskú federáciu a dúfajúci, že príde k vojne. Nielen terajšia mladá, ale našťastie ani moja generácia nezažila hrôzy vojny. To nie je hranie na play station. To nie je sledovanie „humanitárneho“ bombardovania tých akože „zlých“ v priamom prenose pri pukancoch v obývačke. Vojna je najväčšie zlo v dejinách ľudstva. Moja generácia si v novembri 89 vydýchla a želala si najviac slobodu a mier. Opäť nemáme pohodu, opäť sa štrngá zbraňami, provokáciami, a tak sa pýtam, či „toto sme chceli?“

Stále tí istí angažovaní ľudia, karieristi a vlastizradcovia ako v auguste 68 dnes rovnako zapredávajú svoju vlasť. Sme len otroci a montážna dielňa Západu, kde sme zhliadali s nádejou rovný s rovným. Dnes nám rovnako ako pred rokom 89 diktujú mocní, čo smieme a čo nie. Vraj musíme prijať migrantov, vraj musíme viac zbrojiť, vraj sa musíme ešte viac otvoriť… Prečo po takmer 30-tich rokoch sa neznížili bývalé rozdiely v životnej úrovni? Prečo sa dnes štát, ktorý požičiaval iným sám zadlžil? Prečo ľudia, ktorí mali nasporené si dnes hromadne berú nie jednu, ale niekoľko pôžičiek a ešte k tomu celoživotnú hypotéku? Čo sme urobili s ideálom slobody, vlastenectva, obetavosti pre spoločnosť?

Čo o tomto vedia organizátori pouličných happeningov?

Nehanbia sa niektorí herci, umelci, novinári, čo sa tam predvádzajú za svoju profesiu a kolegov, ktorí v minulosti slúžili totalitnému režimu a dnes zavádzajú opäť mladých ľudí?

Ilustračné video:

Moja generácia používa vlastný rozum a porovnávaciu pamäť. Držali sme sa faktov a boli sme úspešná generácia, ktorá sa uplatnila aj v totalite, aj pri emigrácii v zahraničí. Dnes sa fakty prekrúcajú, žijeme vraj postfaktickú dobu klamu, kde pravda je vraj relatívna. V minulosti platilo, že pravdu mali tí, čo sú pri moci. Dnes si nielen pravdu, ale celú občiansku spoločnosť sprivatizovala skupinka angažovaných agentov Západu. V minulosti žila časť disidentov zo zahraničných peňazí, dnes títo pseudoaktivisti berú doláre amerického miliardára a rozvracajú vlastnú spoločnosť, menia naše hodnoty podľa nových, elitami podporovaných ideológií, hoci hneď prvé, čo sme si dali do slobodnej ústavy je, že naša republika sa nebude riadiť nijakou ideológiou.
Komunisti a marx-leninisti si vychovali v nenávisti voči slobode svoju mládežnícku „držiteľku rána“. Dnešné globálne elity, budujúce globálny ľudsko-akože-právny -fašizmus zneužívajú mládež na svoje ciele. Kedysi na škole mohol pôsobiť iba učiteľ, dnes tam pobehujú nevzdelaní, ale v manipulácii a nenávisti vyškolení „aktivisti“. Najviac ma mrzí, že sme za ostatných 10-12 rokov prenechali deti a mládež názorovým zlodejom, ktorí im ukradli identitu a vlastný rozum.

Loading…

Je čas to zastaviť. Aj to, čo sa deje v spoločnosti, aj to, čo sa deje v školách, aj to, čo dnes akože protestuje na námestiach. Slobodu národnú, slobodu názoru, slobodu slova, slobodu prejavu a slobodu zhromažďovania si už nenecháme nikým zobrať. To je môj odkaz k 17.novembru. My, mlčiaca väčšina, skutočný „hlas ľudu“ si ideme zobrať svoju vlasť, svoju krajinu, náš štát, naše hranice aj našu budúcnosť späť do našich rúk! Revolúcia sa dokončí. Ale nie tými, čo robia zo štátneho sviatku teátro, čo vytĺkajú politický kapitál, čo nás za misu šošovice opäť zapredávajú cudzím a do zahraničia. My sme tu doma! Toto je aktuálny odkaz strednej generácie k 17.novembru! Republiku, demokraciu, slobodu a právo si nedáme rozvracať ani tými, čo sa týmito posvätnými pojmami, za ktorých život trpeli mnohé generácie Slovákov, len zaštiťujú a našu slobodu zneužívajú na šírenie chaosu, vojnového štvania, rozdeľovanie spoločnosti. Hovoríme DOSŤ, stačilo!

Vyššie uvedené stanovisko v úplnom a necenzúrovanom znení sme prebrali z FB profilu poslanca NR SR Petra Marčeka.

Ďakujeme Petrovi za TIP

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

Loading…


 

spracred.

Zdroj info a ilustračné foto: FB a youtube

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Korona inšpirácie

Čím viac informácií je dostupných o koronavíruse, tak si nie som istý, že má svet …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *