Home / SVET / ČASovaná BOMBA. KONFLIKT RÓMOV s PAKISTÁNcami. VIDEÁ

ČASovaná BOMBA. KONFLIKT RÓMOV s PAKISTÁNcami. VIDEÁ

Rómovia zo Slovenska využili voľnú možnosť migrácie v EÚ a usadili sa v anglickom Sheffielde.

 

Na príchod Rómov zo Slovenska však antagonisticky zareagovali Pakistánci žijúci v Sheffielde desaťročia.

Píše o tom denníkThe Guardian  v článku TU – A time bomb’: how social tensions are rising in a corner of northern England

Koflikty medzi rómskou a pakistánskou komunitou sú už v tomto severoanglickom meste na dennom poriadku. The Guardian uvádza ako príklad incident, ktorý sa udial koncom septembra na škole v mestskej časti Page Hall. Roztržka, pri ktorej študentka rómskeho pôvodu stiahla spolužiačke moslimskú šatku z hlavy, sa nezaobišiel bez veľkej pozornosti polície. Na miesto údajne prišlo 15 áut, helikoptéra i policajní psovodi.

Na napätie medzi komunitou Rómov a Pakistancov upozorňuje aj poslanec David Blunkett, ktorý hovoril najmä o agresivite slovenských Rómov, ktorí prišli do lokality Page Hall. „Musíme zmeniť správanie a kultúru prichádzajúcej komunity, rómskej komunity, inak to tam vybuchne. Všetci to vieme,“ vysvetlil.

Video, ktoré vysvetľuje situáciu Rómov vo Veľkej Británii

Loading…

The Guardian uvádza, že Rómovia v Británii sa správajú podobne ako na Slovensku. “Majú tendencie držať sa pokope. Bývajú v najlacnejších štvrtiach v nízkokvalitnom ubytovaní, často berú slabo platené miesta. Veľké rodiny sa tlačia v dvojizbových domoch,“ uvádza denník.

Británia pocítila problém s Rómami po rozšírení Európskej únie v roku 2004 o postkomunistické krajiny vrátane Slovenska. Podľa odhadov ich v Británii žilo takmer 200-tisíc. Je však veľmi pravdepodobné, že toto číslo odvtedy narástlo o niekoľko desiatok tisíc.

Medzi obyvateľmi Sheffieldu tak stále častejšie vyvstáva otázka „kedy časovaná bomba potencionálneho konfliktu novo a starousadlíkov rôznych národností prepukne?“

„Naozaj prepukne ozbrojený KONFLIKT RÓMOV s PAKISTÁNCAMI?,“ so strachom v očiach sa pýta obyvateľ Shieffieldu Mark.

Loading…

Ďakujeme Robovi za TIP a preklad

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk alebo formou SMS na 0950 857 893

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA

Zaujímavé video vysvetľujúce históriu Rómov

spracred.

 

Zdroj info a foto: Tu, FB, TU a TU 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šéf Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu vycestuje do Moskvy, aby prediskutoval jadrovú bezpečnosť

Rafael Grossi objasnil, že do Ruska vycestuje čoskoro a verí, že rozhovory, ktoré sa tam uskutočnia, budú na „veľmi vysokej úrovni“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.