piatok , 29 mája 2020
Home / SLOVENSKO / Možné PROCESNÉ chyby, ÚNIK informácií. POLICAJnÝ prezident PRIZNÁVA

Možné PROCESNÉ chyby, ÚNIK informácií. POLICAJnÝ prezident PRIZNÁVA

Rozhovor policajného prezidenta pre portál aktuality.sk –Lučanský: Krajmer na mieste činu môže sťažiť dokazovanie vraždy Kuciaka (rozhovor) vo veci vyšetrovania vraždy novinára Kuciaka je mimoriadne interesantný a hlavne čiastočne odhaľuje myslenie vysoko postaveného policajta.
Ako povedal jeden anonymný tiper na sociálnej sieti “Boh ochraňuj Slovensko, ak takto rozmýšľa väčšina policajtov a robia takéto chyby. Procesné, taktické a iné”.
Za najzaujímavejšie otázky a odpovede považujeme pre čitateľov DENNÍKa POLITIKA tieto:

Ako si vysvetľuje tvrdenia Roberta Fica, že je talianska stopa vylúčená? Kde vlastne k takej informácii mohol prísť?

Na tlačovej konferencii na generálnej prokuratúre ste si možno všimli, že novinári, ktorí vedeli o príprave tejto akcie – podľa môjho názoru od právnych zástupcov poškodených – majú zo spisu veľa informácií online z vyšetrovania.

Slovensko v týchto dňoch žije náhlymi odhaleniami v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Obvinený Zoltán Adruskó údajne ukázal prstom na Mariána Kočnera. Existujú proti nemu aj ďalšie dôkazy?

Podrobnosti sú vecou vyšetrovacieho tímu a dozorujúcej prokuratúry. Takže to nebudem komentovať, aby som nezmaril postup, taktiku a spôsob objasňovania či dokumentovania tejto veci.

Môžem len potvrdiť to, čo bolo povedané. Možných vykonávateľov skutku sme mali už mesiac. Monitorovali sme ich, riešili sme ich zvyky a spôsoby. Snažili sme sa dostať aj k objednávateľovi.Museli sme však zohľadniť fakt, že niektorí právni zástupcovia, ktorí majú viacero informácií zo spisu, mali informácie aj o tom, že táto akcia je pripravovaná.

Tak sme museli pristúpiť k jej realizácii, aby nedošlo k jej zmareniu. Čo mi je veľmi ľúto, lebo sme mohli túto vec potiahnuť ešte dva mesiace a možno by sa podarilo preukázať aj to, kto je objednávateľ.

Teraz na to ideme prácnou cestou, kde budeme verifikovať výpovede. A takto sme si mohli vyskladať všetko. Boli by sme zadržali všetkých naraz, nemuseli sme to robiť takouto zdĺhavou a obtiažnou cestou, kde môže dôjsť k viacerým procesným pochybeniam, ktoré môžu mať napokon dosah na celý výsledok vyšetrovania.

To znamená, že pohyb Róberta Krajmera môže nejako sťažiť dokazovanie v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej?

Ja si myslím, že áno. Peter Hraško (riaditeľ NAKA) ako nadriadený tam mohol byť, ale Krajmer tam podľa môjho uváženia nemal čo robiť.

Celý rozhovor s policajným prezidentom je TU

Ďakujeme anonymovi za informáciu z portálu aktuality.sk

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.skalebo formou SMS na 0950 857 893

spracred.

Zdroj info a foto ilustračné: FB a aktuality.sk a web

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Cez Slovensko sa bude presúvať vojenská technika spojencov, upozorňuje ministerstvo obrany

Rezort obrany upozorňuje na plánované presuny vojenskej techniky cez územie Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *