pondelok , 30 novembra 2020
Home / SVET / Danajský dar IMIGRANTOV z Afriky? Žena v ČESKU umrela na západonílsku horúčku

Danajský dar IMIGRANTOV z Afriky? Žena v ČESKU umrela na západonílsku horúčku

Zomrel prvý človek, ktorý sa na území Českej republiky nakazil západonílskou horúčkou. Ide o 72-ročnú ženu, ktorá počas inkubačnej doby preukázateľne nebola v zahraničí. Televízii Nova túto správu vo štvrtok potvrdil námestník ministra zdravotníctva Roman Prymula. Podľa hygienikov zomrela žena z južnej Moravy v auguste v nemocnici.

Píše o tom aj portál idnes TU: V Česku se nakazili dva lidé západonilskou horečkou, seniorka zemřela. Na území České republiky se nakazili už dva lidé západonilskou horečkou. Virem se nakazila dvaasedmdesátiletá žena a muž ve věku okolo 50 let z jižní Moravy. Ministerstvo zdravotnictví ve čtvrtek uvedlo, že seniorka v srpnu zemřela.

Pamätáte?

Presne o tejto chorobe sme písali už v roku 2015 TU: Môžme túto závažnú skutočnosť – šírenie západonílskej horúčky považovať za danajský dar imigrantov z Afriky a Ázie, ktorý doniesli ako odmenu Európanom za to, že im „POLITICI“ z Bruselu dobrovoľne otvorili hranice Schengenu? A teraz hranice rýchlo zatváraju, keď už je nákaza a infekcia vo vnútri Európy. Bol to zámer alebo náhoda, celá táto imigračná vlna?

Vo Viedni sa šíri západonílska horúčka

Posielajte nám tipy, články na zverejnenie: tipydodennika@dennikpolitika.sk

spracred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na dosiahnutie obchodnej dohody majú Británia a EÚ už len približne týždeň, uviedol Raab

Najväčšou prekážkou sa zdajú byť práva na rybolov v britských vodách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *