nedeľa , 17 januára 2021
Home / SVET / ŠOKUJÚCA SPRÁVA: Spolupracovník DENNÍKa POLITIKA je mŕtvy. Ďalšia obeť VOJNY

ŠOKUJÚCA SPRÁVA: Spolupracovník DENNÍKa POLITIKA je mŕtvy. Ďalšia obeť VOJNY

Turecký novinár a bývalý bojovník v radách tzv. Islámskeho štátu (ISIS), ktorý sa vzdal jordánskej polícii 22.10.2015 – Mehmet Akhul je nezvestný a veľmi pravdepodobne mŕtvy. Táto šokujúca správa prišla z jordánskeho Ammánu v ranných hodinách dnes 14.1.2016. Turecký novinár, ktorý sa vzdal jordánskej polícii 22.10.2015 a krátko na to bol vypočúvaný a držaný pod policajnou ochranou mal zahynúť pri prevoze z ammánskej väznice na miesto, kde mal byť podrobený ďalšiemu obvineniu a vyšetrovaniu jordánskych orgánov.  Podrobnosti smrti Mehmet Akhul zisťujeme.  

ISIS je podľa jordánskych zákonov teroristická organizácia a členstvo v nej sa tresce ťažkým žalárom, podľa úlohy, ktorú obvinený hral.

Muhammad al-Akhe. Tak znelo oficiálne meno (alias) Turka Mehmeta Akhula v radoch ISIS. Pracoval priamo v štábe Abu Bakr al-Baghdadi, ktorý sa oficiálne prehlasuje za kalifa (najvyššieho hodnostára kalifátu ISIS). Pôvodne turecký novinár bojoval na strane ISIS takmer od jeho založenia. Dezertoval v septembri minulého roku, aby sa prihlásil jordánskej polícii v Ammáne.

Jeho svedectvo prinieslo šokujúce informácie, ktoré však na internete kolovali už skôr vo forme nepotvrdených dohadov. Akhul tvrdil (a údajne to chcel vierohodne dokázať), že al-Baghdadi je agent izraelskej tajnej služby. Celý tzv. Islamský štát je údajne projektom Izraela a to s cieľom získať totálnu kontrolu nad najradikálnejším moslimským fundamentalistickým hnutím. Kontrola sa mala získať tým, že sa toto hnutie založí. Tak vznikol Islamský štát. Nie náhodou vznikol práve na území, ktoré kontrolovali spojenci a americká armáda po invázii do Iraku. Izraelskí agenti postupne naberali frustrovaných obyvateľov do radov tzv. kalifátu (neskôr Islamského štátu) a pridávali sa po celosvetovej kampani vedenej cez internet moslimovia z celého sveta. Propagandu a PR ISIS mali pevne v rukách izraelskí propagandisti. Základom bolo šírenie strachu, popis hrôz, ktoré ISIS pácha, vraždy, znásilnenia. 

Islamský štát predstavuje veľký problém pre moslimské krajiny (Saudská Arábia, Turecko, Kuvajt, Jordánsko, Irán), ale paradoxne nepredstavuje žiaden problém pre „akože nepriateľa“ – Izrael. S Islamským štátom pochopiteľne klesala atraktivita teroristickej organizácie Al-Kajdá. Tá sa stala po vzniku ISIS úplne marginálnou.

Veľkým projektom ISIS bol dovoz tzv. „utečencov“ do Európy. „Dopodrobna naplánovaná akcia s konečným cieľom zaplaviť EÚ miliónmi Arabov a černochov, ktorí rasovo premiešajú Európu a urobia z nej ešte politicky bezvýznamnejšiu silu akou je dnes je starý izraelský plán“, tvrdil Akhe pri prvom výsluchu v Ammáne. Totálne oslabená Európa, ktorá je pevne v rukách zradných komunistov a socialistov podľahla a otvorila hranice tejto záplave.

Skutočná vojna v Európe začala 23.10.2015. Vtedy začali prvé útoky moslimských ozbrojencov hlavne v Nemecku a Veľkej Británii. Denník politika bol dlho obviňovaný z šírenia poplašnej správy, až keď o 20 dní po parížskych útokoch našu informáciu šírili všetky médiá sveta. My sme boli a aj budeme prví !!!

Pripravujú sa ďalšie útoky v celej západnej Európe. Polícia a aj zvyšky toho, čo kedysi boli armády sú pripravené v pohotovosti pri akejkoľvek masovej akcii. Veľkou chybou je, že bezpečnostné orgány neriešia prevenciu ale sú len tam, kde sa už nejaká tragédia stane. Okrem toho sa koncentrujú na veľmi nápadné verejné akcie. Moslimskí teroristi sú však partizáni a ich taktika je útok a rýchly ústup. S tým sa ťažko bojuje. Hlavne keď nie ste pripravení a bojujete s vlastnou legislatívou.

VOJNA POKRAČUJE !!!

Bodo Greim

Korešpondent, Ammán, Jordánsko

tipy do denníka

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Veľká Británia chce do septembra zaočkovať celú dospelú populáciu, nemocnice sú pod tlakom

V Anglicku je zaočkovaných už približne 45 percent ľudí vo veku nad 80 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *