Home / SVET / Hamas prepustil ďalších rukojemníkov, medzi nimi štvorročné dievčatko, ktorému počas útoku na Izrael zabili rodičov

Hamas prepustil ďalších rukojemníkov, medzi nimi štvorročné dievčatko, ktorému počas útoku na Izrael zabili rodičov

26.11.2023 (SITA.sk) – Militanti z hnutia Hamas v nedeľu prepustili ďalších 17 rukojemníkov vrátane 14 Izraelčanov.

Udialo sa tak v rámci tretieho kola prepustení počas dohodnutého štvordňového prímeria, ktoré sa medzinárodní sprostredkovatelia vedení Spojenými štátmi a Katarom snažia predĺžiť.

Jedného previezli do nemocnice

Zástupcovia Červeného kríža previezli rukojemníkov z Pásma Gazy. Niektorí odišli do Izraela, iní zasa smerovali do Egypta. Izraelská armáda uviedla, že jedného z nich letecky previezli priamo do nemocnice.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Medzi prepustenými rukojemníkmi bolo aj štvorročné dievčatko Abigail Edan, ktorého rodičia prišli o život pri útoku Hamasu na Izrael zo 7. októbra.

Očakáva sa štvrtá výmena

Podľa kancelárie izraelského premiéra Benjamina Netanjahua bolo v nedeľu medzi prepustenými dovedna deväť maloletých. Izrael mal neskôr v nedeľu v rámci dohody prepustiť 39 palestínskych väzňov.

Štvrtá výmena názorov sa očakáva v pondelok, v posledný deň prímeria, počas ktorého má byť prepustených celkovo 50 rukojemníkov a 150 palestínskych väzňov. Všetci sú ženy a maloletí.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Rukojemníci
Zdroj: SITA.sk – Hamas prepustil ďalších rukojemníkov, medzi nimi štvorročné dievčatko, ktorému počas útoku na Izrael zabili rodičov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Izraelský vojnový kabinet zasiahol spor medzi ministrom Gancom a premiérom Netanjahuom, dôvodom je Gancova cesta do USA

Minister Benny Ganc totiž vycestoval do Spojených štátov bez povolenia premiéra Benjamina Netanjahua.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *