Home / SVET / Ukrajinský energetický sektor dostal takmer 6 000 ton vybavenia z 34 krajín

Ukrajinský energetický sektor dostal takmer 6 000 ton vybavenia z 34 krajín

23.11.2023 (SITA.sk) – Od začiatku tohto roku Ukrajina dostala 496 nákladov humanitárnej pomoci pre jej energetický sektor z 34 krajín. Informovala o tom tlačová služba ukrajinského ministerstva energetiky s tým, že táto pomoc mala dovedna 5 938 ton. Píše o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Humanitárnu pomoc pre ukrajinskú energetiku poskytlo konkrétne 120 spoločností, vládnych inštitúcií a verejných organizácií. Najviac pomoci získali energetické spoločnosti v Mykolajivskej, Doneckej a Chersonskej oblasti.

Značné množstvo zariadení od partnerov vyčlenili aj pre potreby energetických spoločností v Charkovskej, Černihivskej, Sumskej, Záporožskej a Odeskej oblasti.

„Medzi zariadenia prijaté od partnerov patria generátory, transformátory a autotransformátory, obmedzovače prepätia, ističe rôznych výkonov, špeciálne zariadenia a pod.,“ uviedlo ministerstvo s tým, že väčšinu už rozdelili medzi 104 spoločností v palivovom a energetickom sektore.

Od začiatku rozsiahlej ruskej invázie dostala Ukrajina viac ako 10 500 ton energetických zariadení z 35 krajín.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Humanitárna pomoc Ukrajine, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinský energetický sektor dostal takmer 6 000 ton vybavenia z 34 krajín © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch

Zamietol tak pokusy štátov, ktoré chceli zablokovať túto možnosť pre jeho rolu pri nepokojoch v Kapitole v januári 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *