Home / SLOVENSKO / Súd zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia vo veci Čurillu, podľa Kubinu je to v poriadku a vyhrávajú 2:1

Súd zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia vo veci Čurillu, podľa Kubinu je to v poriadku a vyhrávajú 2:1

23.11.2023 (SITA.sk) – Mestský súd Bratislava IV zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia vo veci Jána Čurillu. Uviedol to na svojej sociálnej sieti advokát Peter Kubina s tým, že aj napriek tomu nad ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom (Hlas-SD) stále vyhrávajú 2:1.

Po dvoch rozhodnutiach v náš prospech tu teda máme prvé rozhodnutie súdu, ktoré sa s naším návrhom a právnym názorom nezhodlo a naopak, je v zhode s tým, čo tvrdí naša protistrana ohľadom právomoci civilného súdu vs. správneho súdu,“ uviedol Kubina.

Podľa Kubinu je to v poriadku. „Aj keď sa nám to nepáči, rešpektujeme aj toto rozhodnutie súdu s tým, že jeho východiská i závery považujeme za nesprávne a nestotožňujeme sa s nimi,“ dodal Kubina.

Dodal, že nebudú útočiť na sudcov a nebudú sa im vyhrážať trestným a disciplinárnym stíhaním, ako to urobil Šutaj Eštok. Súčasne avizoval, že na nesprávnosti podrobne poukážu v odvolaní, ktoré v najbližších dňoch podajú a zverejnia. „Čakáme na ďalšie štyri rozhodnutia o návrhoch, ktoré sú odôvodnené identicky. Bojujeme ďalej,“ uzavrel Kubina.

Viac k témam: Čurillovci, Minister vnútra, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Súd zamietol návrh na nariadenie neodkladného opatrenia vo veci Čurillu, podľa Kubinu je to v poriadku a vyhrávajú 2:1 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

KDH ocenilo, že vláda stiahla novelu zákona o ochrane oznamovateľov z rokovania parlamentu

Kresťanskí demokrati súčasne vládu vyzvali, aby nepodporovala korupčníkov a podvodníkov a novelu riadne pripravila po diskusii s odborníkmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *