Home / SLOVENSKO / KDH nepodporí programové vyhlásenie vlády, vraj obsahuje veľa textu a minimum obsahu (video)

KDH nepodporí programové vyhlásenie vlády, vraj obsahuje veľa textu a minimum obsahu (video)

14.11.2023 (SITA.sk) – Programové vyhlásenie vlády obsahuje veľa textu a minimum obsahu, preto ho Kresťanskodemokratické hnutie nepodporí.

Ako ďalej KDH uvádza v stanovisku, očakávali, že vláda, ktorá nie je nováčik, predloží program obsahujúci jasné ciele a míľniky, ktoré budú ľahko merateľné. Nič z toho však programové vyhlásenie neobsahuje a podľa hnutia je skôr „novoročným predsavzatím po bujarej silvestrovskej noci„.

Predvolebné sľuby zmizli

Kam zmizli vaše sľuby o lacnejších potravinách? Kde je adresná pomoc pre najviac ohrozené skupiny, ktoré to najviac potrebujú? Kde je adresná pomoc dôchodcom? Kde je pomoc seniorom, chorým a odkázaným? Kde je výraznejšia podpora pre opatrovateľov a ľudí pracujúcich v sociálnych službách?“ pýta sa v tejto súvislosti predsedníčka poslaneckého klubu KDH Martina Holečková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Poslanec Jozef Hajko zase kritizuje, že vláda nepredstavila, ako chce zabezpečiť udržateľnosť verejných financií a ich krytie.

Programové vyhlásenie bolo šité rýchlo

Programové vyhlásenie vlády sa financiám venuje len okrajovo, aj keď je to jedna z najdôležitejších tém. Zároveň chýba vízia, ako chce vláda rozprúdiť ekonomiku a veľmi negatívne vnímame cieľ vlády zvyšovať dane fyzickým osobám a firmám,“ skonštatoval.

Podľa šéfa KDH Milana Majerského to vyzerá tak, že programové vyhlásenie bolo šité príliš rýchlo, len aby si kabinet Róberta Fica (Smer-SD) čo najskôr odškrtol povinnosť.

Tejto vláde nejde o riešenia a pomoc ľuďom, inak by to programové vyhlásenie vyzeralo inak,“ dodal Majerský.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH), Premiér Slovenskej republiky, Programové vyhlásenie vlády
Zdroj: SITA.sk – KDH nepodporí programové vyhlásenie vlády, vraj obsahuje veľa textu a minimum obsahu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa viac než dvetisícštyristo ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *