Home / SLOVENSKO / Hlas je s programovým vyhlásením vlády spokojný, podľa Pellegriniho si presadili všetky svoje priority (video)

Hlas je s programovým vyhlásením vlády spokojný, podľa Pellegriniho si presadili všetky svoje priority (video)

14.11.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas-SD je spokojná s programovým vyhlásením vlády. Na utorkovej tlačovej besede to skonštatoval predseda strany Peter Pellegrini. Zdôraznil, že jeho politickému subjektu sa podarilo presadiť do programového vyhlásenia všetky ich hlavné predvolebné priority.

Programové vyhlásenie vlády je podľa Pellegriniho prirodzeným kompromisom medzi programami koaličných strán, maximálnym možným prienikom medzi nimi, a tiež reflektuje politickú silu a váhu jednotlivých koaličných subjektov.

Opozícia má právo vyjadriť nesúhlas

Pellegrini tiež uviedol, že všetci poslanci strany Hlas-SD v Národnej rade SR podporia programové vyhlásenie vlády, ale aj novú vládu. Dodal, že opozícia má prirodzene právo vyjadriť nesúhlas a výhrady, no podotkol, že dôležitý bude i spôsob, akým to urobia.

„Či to budú opäť lži, osobné vyhrážky, urážky, kritika pre kritiku, alebo vecné pomenovania toho, s čím politicky a odborne nesúhlasia,“ vyjadril sa.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Presadili si všetky priority

Pellegrini poukázal na to, že už niekoľko týždňov po zložení vládnej koalície a vymenovaní vlády sa im podarilo presadiť plnohodnotný 13. dôchodok, ktorým pred voľbami podmieňovali svoj vstup do koalície. Poukázal tiež, že programové vyhlásenie zahŕňa ich priority z oblastí cien energií a potravín, vyrovnávania regionálnych rozdielov, ale napríklad aj ukotvenia Slovenska v euroatlantických štruktúrach.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Predseda parlamentu, Predseda strany Hlas-SD, Programové vyhlásenie vlády
Zdroj: SITA.sk – Hlas je s programovým vyhlásením vlády spokojný, podľa Pellegriniho si presadili všetky svoje priority (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Bezzásahový režim nenesie vinu za tragédiu v Monkovej doline, podobným situáciám sa podľa ochranárov nedá úplne vyhnúť

Ich častosť a závažnosť však môže byť zvyšovaná klimatickou zmenou, tvrdí iniciatíva My sme les.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *