Home / SVET / Kremeľ opäť verí vo víťazstvo na Ukrajine, tvrdí litovský minister zahraničných vecí

Kremeľ opäť verí vo víťazstvo na Ukrajine, tvrdí litovský minister zahraničných vecí

13.11.2023 (SITA.sk) – Kremeľ podľa litovského ministra zahraničných vecí Gabrieliusa Landsbergisa pravdepodobne opäť verí vo svoje víťazstvo vo vojne na Ukrajine pre váhanie západných spojencov v otázke ďalšej podpory Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje Landsbergisovo vyhlásenie pre tlač pred schôdzkou ministrov zahraničných vecí členských krajín Európskej únie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

„Situácia teraz vyzerá tak, že Putin sa pripravuje oprášiť svoje plány na deň víťazstva, ktoré na chvíľu odložil. Keď však videl diskusie vo Washingtone, neschopnosť Európy pokročiť s vojenskou podporou pre Ukrajinu a rastúci tlak na ukrajinské sily na bojisku, podľa mňa sa teraz rozradostený vracia k tomuto plánovaniu,“ povedal šéf litovskej diplomacie.

„Ukázali sme našu schopnosť robiť nevyhnutné rozhodnutia. Európa v minulosti preukázala schopnosť byť lídrom. Teraz je čas, aby sme tak urobili znova,“ dodal Landsbergis.

Viac k témam: Litovský minister zahraničných vecí, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Kremeľ opäť verí vo víťazstvo na Ukrajine, tvrdí litovský minister zahraničných vecí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské útoky zranili najmenej päť ukrajinských civilistov

Informovali o tom miestni predstavitelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *