Home / SVET / Na hraniciach Česka s Nemeckom sa tvoria kolóny, dôvodom sú kontroly na nemeckej strane

Na hraniciach Česka s Nemeckom sa tvoria kolóny, dôvodom sú kontroly na nemeckej strane

7.11.2023 (SITA.sk) – Na česko-nemeckých hraniciach sa v súvislosti s nemeckými kontrolami tvoria niekoľkokilometrové kolóny. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz po tom, ako nemecká vláda rozhodla, že kontroly predlžuje na neurčito.

Nemecké kontroly sú síce náhodné, ale napríklad na diaľnici D8 nemeckí policajti dopravu odkláňajú na prvé diaľničné odpočívadlo v Nemecku v smere na Drážďany.

Podľa vodičov sa nemeckí strážcovia zákona sústreďujú predovšetkým na autá s východoeurópskymi a balkánskymi značkami. Častejšie tiež kontrolujú autobusy, kamióny a dodávky, osobné autá nechávajú väčšinou voľne prejsť.

Niektorí vodiči z dlhých radov pri hraniciach obviňujú aj českú políciu, ktorá napríklad uzatvára pohraničné tunely. Českí policajti však odmietajú vinu za zdržanie na hraniciach.

„Uzatváranie tunela Panenská prebieha v spolupráci so Správou diaľnic z dôvodov bezpečnosti a v rámci súčinnosti s našimi kolegami v Nemecku. Autá v tuneli nesmú stáť, preto je nutné dopravu takto regulovať,“ vysvetlila hovorkyňa polície v Ústí nad Labem Veronika Hyšplerová.

Viac k témam: Hraničné kontroly, Nelegálna migrácia
Zdroj: SITA.sk – Na hraniciach Česka s Nemeckom sa tvoria kolóny, dôvodom sú kontroly na nemeckej strane © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plaváková označila situáciu okolo šéfa parlamentu za zvláštnu a je toho názoru, že koalícia sa nevie dohodnúť

Lucia Plaváková poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *