Home / SVET / Deklaráciu Aliancie obranného priemyslu pre Ukrajinu podpísalo trinásť prominentných spoločností

Deklaráciu Aliancie obranného priemyslu pre Ukrajinu podpísalo trinásť prominentných spoločností

30.9.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil vytvorenie Aliancie obranného priemyslu. Ako povedal počas prvého Medzinárodného fóra obranného priemyslu v Kyjeve, aliancia si váži medzinárodné právo.

Skutočná ochrana pred agresiou

Je schopná pracovať pre skutočnú ochranu medzinárodného práva a ochranu bezpečnosti pred agresiou vo svete. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Príslušnú deklaráciu aliancie podpísalo 13 prominentných spoločností a podľa Zelenského sa k nej „môžu pripojiť výrobcovia zbraní a vojenskej techniky z celého sveta, ktorí zdieľajú náš zámer poskytovať skutočnú ochranu pred agresiou v tomto vysoko rizikovom prostredí našej doby“.

Výdavky na obranu

Zelenskyj tiež povedal, že na Ukrajine vznikne osobitný Obranný fond, ktorý poskytne dodatočné zdroje na rozvoj vojenskej výroby, relevantnú podporu spolupráce a vytváranie nových vojenských zariadení a programov, ktoré sú potrebné na obranu a starostlivosť o ukrajinských vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

„Prostriedky fondu budú doplnkom k štátnym výdavkom na obranu, obrannú výrobu a súkromné investície. Fond sa bude dopĺňať prostredníctvom dividend zo štátnych obranných aktív a ziskov z predaja skonfiškovaných ruských aktív,“ vysvetlil prezident.

Na fóre v Kyjeve sa zúčastnilo 252 obranných spoločností, ktoré vyrábajú celý rad zbraní a obranných systémov a riešení, z viac ako 30 krajín v Európe, Amerike, Ázii a Austrálii.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Deklaráciu Aliancie obranného priemyslu pre Ukrajinu podpísalo trinásť prominentných spoločností © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Biden si občas mýli mená, no stále trvá na zotrvaní v prezidentskej kampani

Na podujatí NATO predstavil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ako prezidenta Putina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *