Home / SLOVENSKO / Slováci k voľbám pristupujú zodpovodne, odložili kvôli nim dovolenky

Slováci k voľbám pristupujú zodpovodne, odložili kvôli nim dovolenky

29.9.2023 (SITA.sk) – Slováci odložili svoje nadchádzajúce dovolenky až na obdobie po parlamentných voľbách. Vyplýva to z dát predajcu leteniek Pelikan.sk. Podľa nich v týždni pred volebnou sobotou 30. septembra počet odletov zo Slovenska a okolitých letísk poklesol.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Naopak, odlety po parlamentných voľbách rastú už počas nasledujúcich dní o viac ako 40 percent v porovnaní s predchádzajúcimi dňami.

„Nárast odletov je vidieť už v nedeľu 1. októbra, kedy zo slovenských a okolitých letísk odlieta o 43 percent viac Slovákov ako deň predtým. V nedeľu, teda deň po predčasných voľbách, navyše odletí zo Slovenska a okolia o 70 percent viac dovolenkárov ako v nedeľu predchádzajúci týždeň,“ konštatuje Pelikan.sk.

Celkovo 15 percent Slovákov, ktorí odlietajú po voľbách, sú podľa portálu zahraniční Slováci vracajúci sa domov. „Ostatné odlety tvoria dovolenkári, ktorí počkali a svoje posledné letné dovolenky si naplánovali až po voľbách,“ dodal Pelikan.sk

Viac k témam: Cestovanie, Dovolenky, Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Slováci k voľbám pristupujú zodpovodne, odložili kvôli nim dovolenky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov

Polícia v súvislosti s touto situáciou žiada vodičov prichádzajúcich k hraničným priechodom o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *