Home / SLOVENSKO / Prieskum poslal do parlamentu aj OĽaNO, Smer je nad dvadsiatimi percentami a Sme rodina pod piatimi

Prieskum poslal do parlamentu aj OĽaNO, Smer je nad dvadsiatimi percentami a Sme rodina pod piatimi

21.9.2023 (SITA.sk) – Deväť dní pred voľbami vedie v prieskume verejnej mienky strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) so ziskom 20,3 percenta hlasov. Nasleduje hnutie Progresívne Slovensko (PS), ktorému namerali 17,2 percenta voličov a strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) s 13,1 percenta priaznivcov.

OĽaNO má 8,2 percenta

Štvrtú priečku obsadilo hnutie Republika, ktoré by volilo 8,6 percenta Slovákov a kreslá v Národnej rade SR by obsadila aj koalícia OĽaNO a priatelia, ktorej namerali 8,2 percenta hlasov.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre denník Pravda. Zber dát prebiehal v období od 15. septembra do 19. septembra na vzorke 1 026 respondentov.

Demokrati mimo parlamentu

Parlament by nakoniec neunikol ani strane Sloboda a Solidarita – 6,1 percenta voličov, Slovenskej národnej strane – 5,6 percenta hlasov a Kresťanskodemokratickému hnutiu, po ktorom by v parlamentných voľbách siahlo 5,3 percenta ľudí.

Mimo parlamentu by tak ostalo hnutie Sme rodina so ziskom 4,2 percenta hlasov, strana Aliancia-Szövetség so ziskom rovných štyroch percent, ale aj Demokrati, ktorých by volilo 3,4 percenta priaznivcov.

Podľa spomínaných výsledkov by Smer-SD v parlamente obsadil 36 kresiel, hnutie PS 31 a Hlasu-SD by sa ušlo 23 mandátov. V parlamente by sedelo zhodne po 15 poslancov z hnutia Republika a koalície OĽaNO a priatelia. Liberálom by sa ušlo 11 kresiel, národniarom desať a kresťanským demokratom deväť mandátov.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Prieskum, Prieskum preferencií politických strán
Zdroj: SITA.sk – Prieskum poslal do parlamentu aj OĽaNO, Smer je nad dvadsiatimi percentami a Sme rodina pod piatimi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister Raši sa neobáva rozpadu vládnej koalície, ak by Pellegrini úspešne kandidoval na post prezidenta

Zdôraznil, že stranu Hlas budovali pre to, aby vytrvala roky a nie pre to, aby vydržala jedny voľby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *