Home / SVET / Rusi upúšťajú od delostreleckých stratégií z druhej svetovej vojny a učia sa modernejší prístup od Ukrajincov

Rusi upúšťajú od delostreleckých stratégií z druhej svetovej vojny a učia sa modernejší prístup od Ukrajincov

5.9.2023 (SITA.sk) – Ruská armáda sa aktívne učí stratégiu ukrajinských ozbrojených síl. Ako uvádza web news.sky.com, tvrdí to správa britského Kráľovského inštitútu spojených služieb pre obranné a bezpečnostné štúdie (RUSI). Ukrajina v dôsledku toho stráca niektoré zo svojich výhod na bojisku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Analytici poukázali na to, že Rusi začali upúšťať od delostreleckých stratégií zavedených v druhej svetovej vojne a snažia sa o komplexnejší a modernejší prístup.

Je to znepokojujúci trend, pretože časom to pravdepodobne výrazne zlepší ruské delostrelectvo,“ uvádza sa v správe RUSI.

Ruská doktrína ostreľovania zo sovietskej éry považovala 720 nábojov za potrebných na určenie bojovej pozície čaty nepriateľa, ale Rusku sa minula munícia na udržanie tohto objemu paľby. Rusko tak podľa RUSI začalo používať kombináciu laserom navádzaných granátov a dronov na presnejšie útoky na ukrajinských vojakov.

Viac k témam: delostrelectvo, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk – Rusi upúšťajú od delostreleckých stratégií z druhej svetovej vojny a učia sa modernejší prístup od Ukrajincov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Mobilizácia prebieha „podľa plánu“, ale nie je dostatok výcvikových zariadení, hovorí Zelenskyj

Ukrajinci už cvičia v rámci Ukrajinskej légie v Poľsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *