Home / SLOVENSKO / Riaditeľ NBÚ sa dozvedel o obvinení z médií, po návrate z dovolenky poskytne polícii súčinnosť

Riaditeľ NBÚ sa dozvedel o obvinení z médií, po návrate z dovolenky poskytne polícii súčinnosť

17.8.2023 (SITA.sk) – Obvinený riaditeľ Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) Roman Konečný je na plánovanej dovolenke v jednej z krajín Európskej únie, pričom o obvinení voči jeho osobe sa dozvedel z médií.

Ako NBÚ informoval na sociálnej sieti, svoju dovolenku riadne ukončí a po návrate na Slovensko bude poskytovať plnú súčinnosť orgánom činným v trestnom konaní, na čom sa už telefonicky dohodol s príslušným vyšetrovateľom Policajného zboru SR.

„Národný bezpečnostný úrad bude aktívne komunikovať s médiami aj verejnosťou. Vnímame však aj zásadu neverejnosti a citlivosť trestného konania, spoločenskú atmosféru pred voľbami a k prípadným mediálnym špekuláciám nebudeme poskytovať detailnejšie stanoviská, aby bola garantovaná korektnosť celého procesu,“ doplnil NBÚ.

Konečný bol podľa policajného prezidenta Štefana Hamrana obvinený vo veci neoprávneného zbavovania sa nepohodlných príslušníkov NBÚ.

Viac k témam: Obvinenie, Policajný prezident, Riaditeľ, Zásah NAKA
Zdroj: SITA.sk – Riaditeľ NBÚ sa dozvedel o obvinení z médií, po návrate z dovolenky poskytne polícii súčinnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimečka: Vláda teraz opravuje to, na čo opozícia v súvislosti s novelou Trestného zákona mesiace upozorňovala (video)

Šimečka uviedol, že sa na mimoriadnej schôdzi v strede leta stretávajú pre babráctvo a amaterizmus vlády Roberta Fica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *