Home / SVET / Na havajskom ostrove Maui vypukol obrovský požiar, ľudia skákali do oceána (video)

Na havajskom ostrove Maui vypukol obrovský požiar, ľudia skákali do oceána (video)

10.8.2023 (SITA.sk) – Na americkom havajskom ostrove Maui v stredu vypukol lesný požiar, ktorý zmenil veľkú časť historického mesta Lahaina na popol a prinútil ľudí skočiť do vôd Tichého oceána, aby utiekli pred plameňmi.

Najmenej šesť ľudí zomrelo, desiatky utrpeli zranenia a 271 stavieb bolo poškodených alebo zničených. Úrady sa obávajú, že počet obetí môže stúpnuť.

Predstavitelia ostrova Maui vyzvali návštevníkov, aby opustili Lahainu, a ostrov organizoval v stredu popoludní „hromadnú evakuáciu autobusmi“, aby ľudí odviezli priamo na letisko. Západná časť ostrova zostala bez mobilného pokrytia a elektriny.

Presnú príčinu požiaru nebolo možné určiť, ale pravdepodobne k tomu prispelo množstvo faktorov vrátane silného vetra, nízkej vlhkosti a suchej vegetácie.

Viac k témam: Havaj, Lesný požiar, Ostrovy
Zdroj: SITA.sk – Na havajskom ostrove Maui vypukol obrovský požiar, ľudia skákali do oceána (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruská armáda sa orientuje na Západ, o päť až osem rokov bude pripravená na útok, tvrdí nemecký generál Breuer

Odhad generála je založený na jeho analýze, informáciách od spojeneckých spravodajských služieb a ozbrojených síl a vyhláseniach Putina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *