nedeľa , 9 mája 2021
Home / POLITIKA / Komentár: Je Kotleba len dieťa systému?

Komentár: Je Kotleba len dieťa systému?


Som bývalý učiteľ a roky sledujem slovenskú národnú scénu, poznám mnoho vplyvných ľudí a už teraz dobre viem, ako dopadnú voľby, ak sa neudejú veci, ktoré sú za potreby, aby sa udiali. Slovensko je krajina, kde je „hlad“ po skutočnej národnej scéne, reálne odhadovaná podpora zatiaľ činí 10-15% a po úspechu v napĺňaní dobrého ekonomického programu by popularita stúpla, ak by strana mala možnosť tieto kroky uskutočniť v koalícií. Je tu však problém. Volá sa Kotleba….

Roky dozadu som veril, že Kotleba bude prínosom pre národnú scénu na Slovensku. Žiaľ, čím dlhšie sledujem momentálne hádky medzi jednotlivými subjektmi a osobami v nich činnými, dostávam obraz Kotlebu, ktorý bude práve naopak stáť za zánikom scény ako takej a to i na pár rokov. Jeho nelogické kroky a neuveriteľný egoizmus ho sám pohltne a to už v marci 2016.

Kto je Kotleba?

Bývalý učiteľ, aktivista, vodca… , v skutočnosti okrem protestov proti cigánom a zatknutiami z ktorých vždy vyšiel bez trestu sa ničím nepreslávil a nič pre národ neurobil (ak si máme naliať čistého vína). Sú aktivisti, ktorí toho fyzicky a nie len mletím o tom istom urobili podstatne viac ako on, napriek tomu o nich nepočuť, alebo počuť len minimálne. Čim je teda jedinečný? Tým, že sa postavil na akciách k mikrofónu? Bežný človek by povedal, že výhra volieb v BBSK bol obrovský úspech, ale volili ho ľudia cielene? Odpoveď znie nie, ako jasný dôkaz slúži, že tam nemá zástupcov a má problém pretlačiť čokoľvek, to znamená, že jeho a jeho stanu nevolili cielene a teda to bol protest občanov na margo našich politikov

Je skutočne nasadený alebo aspoň podporovaný systémom?

Okrem nekonečnej negatívnej reklamy v médiách, ktorá v skutočnosti je reklamou prínosnou a zadarmo, je Kotleba napádaný bez argumentačnými faktami i rôznymi politikmi. Je to však priamo účelové k averzii, ktorú cítia ľudia k naším politikom a teda Kotlebovi nahrávajú hlasy. Politici a média zrazu iba bezargumentačne štekajú po svojom nepriateľovi a publikum tlieska. Pravdaže i Kolteba má tento problém a tak dokáže z chýbajúcej argumentácie médií a politikov naakumulovať len tu menej chápavú či vzdelanú vrstvu nahnevaných ľudí, ktorým nevadí ani nedostatočná argumentácia samotného Kotlebu. Týmto Kotleba na seba kumuluje ľudí, ktorí ho držia kdesi na hranici 2-3% napriek tomu, že prieskumy mu dávajú momentálne len 1,2%-1,4%. Reálne je to viac, myslím si, sú to presne tie 2-3%. Taktiež mu média privlastňujú akcie, na ktorých sa len zúčastnil. Vôbec sa nehovorí o skutočných organizátoroch.
Čo ma zaráža však ešte viac je, že o spájaní sa len hovorí a v skutočnosti sa stále s nikým veľkým nespojil. Deklarované spojenectvo s Akčnou skupinou Vzdor Kysuce zo dňa 18.februára 2015 s titulkom: Marian Kotleba: “Nemôžeme si dovoliť vrtochy, ako je delenie národných síl!” sa stále nenapĺňa či dokonca sa bojkotuje. SHO Kotlebu bojkotuje tak, ako Kotleba bojkotuje SHO, Slovenská Pospolitosť s Kotlebom ukončila spoluprácu už pred rokmi, mnohí aktivisti Kotlebovi nevedia prísť na meno. Je to náhoda? Vedia títo ľudia a aktivisti viac ako bežný volič? Ja si myslím, že áno. Stačí si pozrieť niektoré nástenky na Facebooku rôznych aktivistov a možno si prídete na svoje.
20. júna 2015 sa politici skutočne báli, pretože národne sily dokázali zmobilizovať do ulíc do 10 000 ľudí, vtedy sa otvorene hovorilo o obmedzení verejných zhromaždení, pravdaže to bolo len zo strachu, že by táto národná koalícia zložená z SHO, Kotlebovej LSNS, Akčnej Skupiny Vzdor Slovensko, Slovenskej Pospolitosti, SĽS a rôznych iných nakŕmila hlad po skutočnej národnej sile. Ako spojovací element mal slúžiť Kotleba, najznámejšia osobnosť na scéne. Čo však urobil? Dokopy nič. Na sociálnych sieťach píšu aktivisti, ktorí zorganizovali skutočne túto megalománsku akciu, ako sa zrazu otočil chrbtom k ich spolupráci, niektorí dokonca prestúpili do iných strán a to len preto, lebo Kotleba odmieta spolupracovať. Túži vôbec zjednotiť národ alebo sa len hrá na vodcu, ktorý vytrhne národ z marazmu ako jednotlivec?

Hádzanie špiny na druhých

Momentálne špina za rozdelenie národných síl lepí na Mariánovi Magátovi. Ten s tým ma však pramálo spoločné. Z Magátových komentov na sociálnej sieti Faceboook je jasné, že na spoluprácu tlačil dlhodobo a aj to argumentačne dokazuje, ale neprichádzala odpoveď, ktorú by človek čakal, navyše keď ho v Prahe zatýkali, Kotleba sa ani nepozrel jeho smerom a nikto z jeho ľudí ho ani len nečakal. Z výmeny komentov s ľuďmi z ĽSNS na nástenke Facebooku je jasné, že k spolupráci asi ani dôjsť nemalo a všetko bolo len divadielko na kumuláciu voličov v prospech Kotlebu a tak práca aktivistov ako Švec, Kopáč, Magát, Mišún a iných vychádza nazmar pre človeka, ktorý nehne v skutočnosti ani prstom a na všetko sa príde len popásť a priživiť.

Strana jedného muža padne aby povstala strana osobností

Pokiaľ šialenstvo menom Kotleba nepadne, tak národná scéna nikdy nezažije skutočné obrodenie. Ak by sa aj dvíhali hlasy, že SNS je národná strana, tak Vás musím opäť sklamať, to ale zistíte sami po voľbách.

Kotleba sa skrátka bojí

Podľa mňa sa Kotleba len bojí ľudí, ktorí sa k nemu približujú. Ak sa objavíte v médiách často ako on alebo aspoň sa k tomu priblížite, tak ste skončili, vodca predsa nepotrebuje konkurenciu.

J. Kováč

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Čaputová: Začína sa obdobie, počas ktorého sa uskutoční debata o budúcnosti Európy a jej smerovaní

Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla pri príležitosti Dňa Európy a začiatku Konferencie o budúcnosti Európy.

Jeden komentár

  1. hOur company provides herbal healthcare products. Look at our health contributing site in case you want to feel healthier. Our company provides supreme quality healthcare products. Take a look at our health contributing portal in case you want to feel better. Our company offers a wide variety of non prescription products. Look at our health site in case you want to feel better with a help of generic supplements. Our company provides a wide variety of non prescription products. Look at our health website in case you want to feel better with a help generic supplements. Our company provides a wide variety of non prescription drugs. Take a look at our health site in case you want to look better with a help of health products. Our company offers supreme quality non prescription products. Take a look at our health contributing portal in case you want to look healthier.
    Our site offers a wide variety of non prescription products. Look at our health website in case you want to feel better with a help generic supplements. Our site offers a wide variety of non prescription drugs. Look at our health portal in case you want to to feel healthier with a help generic supplements. Our company offers a wide variety of non prescription drugs. Visit our health website in case you want to strengthen your health with a help of generic supplements. Our company provides a wide variety of non prescription products. Look at our health website in case you want to strengthen your health with a help health products. Our company provides herbal pills. Take a look at our health contributing site in case you want to feel healthier.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *